Ոստիկանությունը մեկ օրում վարչական իրավախախտման արձանագրություն է կազմել 477 անձի նկատմամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ոստիկանությունը մեկուսացման կամ ինքնամեկուսացման կանոնները, կամ ազատ տեղաշարժվելու իրավունքի այլ սահմանափակումները խախտելու փաստերով ապրիլի 3-ի ժամը 9։00-ից մինչև ապրիլի 4-ը ժամը 9։00-ը ընկած ժամանակահատվածում  477 անձի նկատմամբ կազմել է վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություն, իսկ Պարետի որոշումն ուժի մեջ մտնելուց հետո մինչև ապրիլի 4-ի ժամը 9։00-ն՝ 5665 անձի նկատմամբ։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչությունից։
«Բնակչությանը ևս մեկ անգամ հորդորում ենք` խստագույնս սահմանափակել բնակարաններից դուրս գալը և բնակարաններից դուրս գալ բացառապես ծայրահեղ անհրաժեշտության դեպքում՝ պահպանելով Պարետի որոշմամբ սահմանված պահանջները»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

Полиция за сутки составила протоколы об административных правонарушениях в отношении 477 лиц
Полиция продолжает выполнять решение Коменданта об ограничении свободного передвижения людей с целью предотвращения возможного распространения нового коронавируса.
По   фактам нарушения правил изоляции или самоизоляции или других ограничений права на свободное передвижение, с 9.00 3 апреля до 9.00  часов 4 апреля составлены протоколы об административном правонарушении в отношении 477 лиц.
С момента  вступления в  силу решения Коменданта о правилах изоляции,  самоизоляции до 9.00 часов 4 апреля составлены протоколы об административном правонарушении в отношении 5665  лиц.
«Еще раз призываем население строжайше ограничивать выход из квартир и выходить из квартир исключительно в случае крайней необходимости, соблюдая требования, установленные решением Коменданта», - говорится в сообщении полиции.