Գարիկն ու Սոնան երկրպագուներին են ներկայացրել «Սարի աղջիկ» երգի հոլովակը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գարիկ Պապոյանն ու Սոնա Ռուբենյանը, որոնց համագործակցության արդյունքում ծնված ստեղծագործությունները ժողովրդականություն են վայելում, երաժշտասերներին են ներկայացրել հին հայկական «Սարի աղջիկ» երգի հիման վրա նկարահանված տեսահոլովակը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` հոլովակը, որի ռեժիսորը Արման Սարգսյանն է, արդեն հասանելի է «YouTube»-ում:
Երգի գործիքավորումն իրականացրել է Գարիկ Պապոյանը, որը հանդես է գալիս նաև որպես կիթառահար: Բաս կիթառահար՝ Դավիթ Պարոնիկյան, հարվածային գործիքներ՝ Դավիթ Գևորգյան:
Գարիկ Պապոյանն ու Սոնան Ռուբենյանը 2017 թվականից կազմել են «Գարիկ Սոնա» խումբը: Նրանք ներկայացնում են հին ու նոր հայկական երգերի վերամշակված տարբերակներ, հանդես են գալիս համերգներով: 2017 թվականին Գարիկն ու Սոնան Հանրային հեռուստաընկերության «Երգ երգոց» հաղորդման շրջանակում ներկայացրել են Էդգար Էլբակյան կրտսերի «Լուսին» երգը, որը 2018 թվականին ՀՀ մշակույթի նախարարության «Ծիծեռնակ» մրցանակաբաշխությանը ճանաչվել է «Տարվա հիթ»:

Гарик и Сона представили поклонникам видеоклип песни “Сари ахчик”
Гарик Папоян и Сона Рубенян, чьи исполнения, рожденные в результате сотрудничества, пользуются популярностью, представили своим поклонникам видеоклип, снятый на основе старой армянской песни “Сари ахчик”.
Как передает «Арменпресс», ролик, режиссером которого является Арман Саркисян, уже доступен на YouTube.
Аранжировку песни сделал Гарик Папоян, выступающий в качестве гитариста. Бас-гитарист Давид Парикян, ударные инструменты - Давид Геворгян.
Гарик Папоян и Сона Рубенян составили группу “Гарик Сона” с 2017 года. Они представляют переработанные варианты старых и новых армянских песен, с которыми выступают и на концертах. В 2017 году Гарик и Сона в рамках программы Общественного телевидения “Песнь песней” представили песню Эдгара Элбакяна-младшего “Лусин”, которая в 2018 году на конкурсе “Цицернак” Министерства НОКС Армении была признана “Хитом года”.