Գործադրվում են բոլոր ջանքերը զինված ուժերը կորոնավիրուսից հնարավորինս զերծ պահելու համար․ ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարություն է տարածել, որում վստահեցնում է, որ 24-ժամյա ռեժիմով գործադրվում են անհրաժեշտ բոլոր ջանքերը՝ զինված ուժերը կորոնովիրուսային վարակից հնարավորինս զերծ պահելու համար:
«Արմենպրես»-ը ներկայացնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության հայտարարությունը․
«Վերջին օրերին, կապված Հայաստանի Հանրապետությունում նոր կորոնավիրուսային վարակի տարածմամբ, մտահոգություններ են հնչում  զինված ուժերում իրավիճակի վերահսկելիության, և առաջարկություններ՝ բանակը զորանոցային վիճակի բերելու վերաբերյալ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը գնահատում է հանրային տարբեր շրջանակների մտահոգությունն ու սրտացավությունը, այդուհանդերձ վստահեցնում, որ  24-ժամյա ռեժիմով գործադրում է անհրաժեշտ բոլոր ջանքերը՝ զինված ուժերը կորոնովիրուսային վարակից հնարավորինս զերծ պահելու համար:
Համոզված ենք, որ Զինված ուժերն ի զորու է հաղթահարելու այս պանդեմիկ մարտահրավերը նույնպես և անշեղորեն իրականացնում է պետության սահմանների անձեռնմխելիության ապահովման իր առաքելությունը»:

Прилагаются все усилия для сдерживания распространения коронавируса в ВС: МО
Министерство обороны Армении распространило заявление в связи с распространением коронавируса нового типа и ситуацией в ВС. Как передает Арменпресс, в заявлении говорится:
«В последние дни в связи с распространением в Республике Армения новой коронавирусной инфекции звучат опасения по поводу контролируемости ситуации в Вооруженных силах и предложения по приведению армии в казарменное положение.
Министерство обороны Армении ценит озабоченность различных общественных кругов, тем не менее заверяет, что в 24-часовом режиме прилагаются все необходимые усилия для того, чтобы по возможности уберечь вооруженные силы от коронавирусной инфекции.
Мы убеждены, что Вооруженные силы в состоянии преодолеть этот вызов и неуклонно выполняет свою миссию по обеспечению неприкосновенности границ государства».