Գիտակրթական միջազգային կենտրոնը լիովին պատրաստ է իրականացնել հեռավար ուսուցում
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնն ունի համապատասխան հնարավորությունները հեռավար ուսուցում իրականացնելու համար:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ կենտրոնում ներդրված է տեխնիկապես ապահովված հեռավար ուսուցման հարթակ, առցանց գիտաժողովի դահլիճը վերազինված է Polycom HDX համակարգով, որը հնարավորություն է տալիս կազմակերպել հեռավար դասախոսություններ, գիտական կոնֆերանսներ և այլ միջոցառումներ:
Առցանց դասախոսությունները կազմակերպվում են տեսակոնֆերանսների համար նախատեսված հատուկ ծրագրով, որը ինտեգրված է հեռավար հարթակում, ԳԿՄԿ մասնագետները վերապատրաստվել են արտասահմանյան գործընկեր հեղինակավոր բուհերում, կազմվել է ուսանողակենտրոն ուսումնական ծրագրերի ցանկ, ձեռք է բերվել համապատասխան նորագույն մասնագիտական գրականություն, ընտրված ծրագրերը և հարակից նյութերը տեղադրվել են ԳԿՄԿ հեռավար ուսուցման հարթակում, հայերեն է թարգմանվել «ՄՈՒԴԼ» հեռավար ուսուցման հարթակը, պատրաստվել են դասախոսների և ուսանողների հայալեզու ուղեցույցներ:
ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնը, դեռևս 2013 թվականից ներդնելով տեխնիկապես ապահովված հեռավար ուսուցման հարթակ և լինելով առաջիններից մեկը հեռավար կրթության կազմակերպման գործում, ելնելով երկրում տիրող արտակարգ իրավիճակից, հեռավար հարթակում ակտիվ կերպով շարունակում է ուսումնական գործընթացը:

Международный научно-образовательный центр полностью готов к проведению дистанционного обучения
Международный научно-образовательный центр Национальной академии наук Республики Армения имеет соответствующие возможности для дистанционного обучения.
Как передает «Арменпресс», в центре внедрена технически обеспеченная платформа дистанционного обучения, зал онлайн-конференции оснащен системой Polycom HDX, которая дает возможность организовывать дистанционные лекции, научные конференции и другие мероприятия.
Онлайн-лекции организуются по специальной программе для видеоконференций, интегрированной на дистанционной площадке, специалисты МНОЦ прошли переподготовку в авторитетных вузах-партнерах за рубежом, составлен список учебных программ, приобретена новейшая профессиональная литература, отобранные программы и смежные материалы размещены на площадке дистанционного обучения МНОЦ, переведена на армянский язык площадка дистанционного обучения МУДЛ, подготовлены путеводители для преподавателей и студентов на армянском языке.
Международный научно-образовательный центр НАН Армении, еще с 2013 года внедряя технически обеспеченную платформу дистанционного обучения и являясь одним из первых в деле организации дистанционного образования, исходя из чрезвычайной ситуации в стране, на дистанционной площадке активно ведет учебный процесс.