Հր. Ղափլանյանի անվան դրամատիկական թատրոնն առցանց կցուցադրի ինը կամ տասը ներկայացում
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի Հր. Ղափլանյանի անվան դրամատիկական թատրոնը օնլայն հարթակում ցուցադրելու է ինը կամ տասը բեմադրություն, որոնք թատրոնի ընթացիկ խաղացանկում չկան:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի պաշտոնական էջում հայտնել է թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Արմեն Խանդիկյանը:
«Հայրենակիցներ՝ դրամատիկական թատրոնի սիրելի հանդիսատես, մարտի 19-ին մեր թատրոնը «Ավտոբուս» ներկայացումով սկսեց իր online ցուցադրությունները, մինչև կորոնավիրուսի պատճառով թատրոնի դահլիճում մեր հանդիպումների արգելքի վերացումը, իսկ մենք համոզված ենք, որ բոլորիս ջանքերի շնորհիվ դա կլինի շուտով։ Մենք Ձեզ համար կցուցադրենք 9-10-ը տարբեր ներկայացում, որոնք մեր ընթացիկ խաղացանկում չկան: Սա մեր 50-ամյա պատմությունն է։
Ներողություն ենք խնդրում տեսանյութերի ոչ բարձր որակի համար։
Բարի դիտում և առողջություն բոլորիս»,-նշել է նա:
Հայաստանի Հանրապետությունում նոր տիպի կորոնավիրուսի տարածումը կանխարգելելու նպատակով մեկ ամիս ժամկետով՝ մարտի 16-ի 18։30-ից մինչև ապրիլի 14-ի 17։00-ն, հայտարարվել է արտակարգ դրություն։ Հետաձգվել կամ չեղարկվել են բազմաթիվ զանգվածային միջոցառումներ: Մշակութային հաստատությունները որոշ ժամանակով դադարեցրել են իրենց գործունեությունը: Դրանցից շատերը փորձում են պահել կապն արվեստասերների հետ վիրտուալ հարթակում:

Драматический театр им. Г. Капланяна онлайн покажет 9 или 10 своих спектаклей
Ереванский Драматический театр им. Г. Капланяна на онлайн-площадке покажет 9 или 10 своих постановок, которых в текущем репертуаре театра нет.
Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook сообщил художественный руководитель театра Армен Хандикян.
“Соотечественники, любимый зритель драматического театра, 19 марта наш театр спектаклем “Автобус” начал свои онлайн-показы, вплоть до снятия запрета на наши встречи в театральном зале из-за коронавируса, а мы уверены, что благодаря усилиям всех нас это произойдет скоро. Мы покажем вам 9-10 различных спектаклей, которых в нашем текущем репертуаре нет.
Просим прощения за не очень высокое качество видео. Приятного просмора и здоровья всем нам”, - отметил Армен Хандикян.
Правительство Армении с целью преодоления распространения коронавируса объявило чрезвычайное положение. Чрезвычайное положение действует на всей территории Республики Армения с 18:00 16 марта 2020 г. по 09:00 14 апреля 2020 г. Отменены или перенесенены множество массовых мероприятий. Культурные учреждения на некоторое время прекратили свою деятельность. Некоторые из них пробуют сохранить связь с общественностью на онлайн-платформах.