Apple-ը խոչընդոտում Է կորոնավիրուսի վերաբերյալ անվստահելի հավելվածների տարածմանը. CNBC
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Apple ընկերությունը փորձում Է կասեցնել նոր կորոնավիրուսին վերաբերող, իր կարծիքով, անվստահելի հավելվածների տարածումն ու օգտագործումը: Այդ մասին հայտնել Է CNBC հեռուստաալիքը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Նրա լրագրողները զրուցել են Apple-ի iPhone սմարթֆոնների եւ մյուս սարքերի համար հավելվածների չորս անկախ մշակողների հետ: Նրանք նշել են, որ ընկերությունը իրենց չի թույլատրել իր ցանցային խանութում ներկայացնել այնպիսի հավելվածներ, որոնք կոչված են բնակչությանը տեղեկացնել, թե որ երկրներում Է տարածվում նոր կորոնավիրուսը: Apple-ում հայտարարել են, որ կորոնավիրուսի հետ որեւԷ առնչություն ունեցող ծրագրերը պետք Է մշակվեն առողջապահական վարչությունների, հիվանդանոցների կամ իշխանությունների մասնակցությամբ: CNBC-ի լրագրողները, մասնավորապես, ծանոթացել են այն նամակին, որն Apple-ի ներկայացուցիչներն ուղարկել են մշակողներին: Դրանում նշվում Է, որ ընթացիկ բժշկասանիտարական իրավիճակին վերաբերող իրադրության մասին իրազեկելու համար հավելվածները պետք Է ներկայացված լինեն «ճանաչված հաստատության կողմից»:
Հեռուստաալիքի աղբյուրների խոսքով՝ Apple-ի աշխատակիցները փորձում են թույլ չտալ կորոնավիրուսի վերաբերյալ չստուգված տեղեկատվության տարածում: Դրա համար նրանք մշտապես ստուգում են ընկերության կողմից արտադրված սարքերի համար հավելվածները, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

CNBC: Apple препятствует распространению ненадежных приложений, касающихся коронавируса
Компания Apple пытается пресечь распространение и использование ненадежных, по ее мнению, приложений, касающихся нового коронавируса. Как передает Арменпресс, об этом сообщил в четверг телеканал CNBC.
Его журналисты побеседовали с четырьмя независимыми разработчиками приложений для смартфонов iPhone и других устройств от Apple. Они отметили, что компания не разрешила им представить в ее сетевом магазине приложения, которые предназначены для информирования населения о том, в каких странах распространяется новый коронавирус. В Apple заявили, что программы, имеющие какое-либо отношение к коронавирусу, должны быть разработаны при участии управлений здравоохранения, больниц или властей.
Журналисты CNBC, в частности, ознакомились с письмом, которое представители Apple направили разработчикам. В нем отмечается, что приложения для информирования о ситуации, касающиеся текущей медико-санитарной обстановки, должны быть представлены "признанным институтом".
По словам источников телеканала, сотрудники Apple пытаются не допустить распространения непроверенной информации о коронавирусе. Для этого они постоянно проверяют приложения для устройств, произведенных компанией.