Երևանում ինձ շատ լավ ընդունեցին. Ալեսանդրո դել Պիերո
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Յուվենտուսի» և Իտալիայի հավաքականի նախկին հարձակվող Ալեսանդրո դել Պիերոն պատմել է Երևանում անցկացրած մի քանի ժամի մասին:
«Պայմանավորվածություն կար ռուսական վիզա ստանալ Միլանի հյուպատոսարանում, բայց Իտալիայի հյուսիսում տարածված կորոնավիրուսի պատճառով չկարողացանք ստանալ Ռուսաստանի վիզա իմ երկրում: Այդ պատճառով որոշեցինք Մոսկվա գալ ուրիշ ճանապարհով`Երևանով, Հայաստանում Ռուսաստանի վիզա ստանալով: Ինձ այնտեղ պարզապես շատ լավ ընդունեցին, հրաշալի»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` «Вечерний Ургант» հաղորդման ժամանակ ասել է դել Պիերոն:
Փետրվարի 27-ին Պիերոն «Ինստագրամ»-ի իր էջի սթորի բաժնում տեսանյութ էր հրապարակել Երևանի տեսարանով, որում  երևում էր նաև Արարատ լեռը: Տեսանյութն ուղեկցվում էր հետևյալ գրառմամբ՝ «Բարի լույս, Երևան»: Ավելի ուշ հայտնի դարձավ, որ իտալացի ֆուտբոլիստ Երևանի էր վիզա ստանալու նպատակով:

В Ереване меня встретили прекрасно — Алессандродель Пьеро
Экс-форвард Juventus и сборной  Италии Алессандродель Пьеро рассказал о нескольких часах, проведенных в  Ереване.
«Быладоговоренность  о получении российской визы в консульстве Милана, но из-за распространения коронавируса на севере Италии мы не смогли получить российскую визу в моей стране. Поэтому мы решили приехать в Москву другим путем -через Ереван, получив российскую визу в Армении. Меня там  очень хорошо приняли, просто замечательно", - как передает Арменпресс, сказал дель Пьеро во время программы "Вечерний Ургант".
27 февраля Пьеро разместил на своей странице в Instagram видеос видом Еревана, где также видна гора Арарат. Видео сопровождалось постом "Доброе утро, Ереван". Позже стало известно, что итальянский футболист находился в Ереване с целью получить  визу.