Արարատի մարզում հիմնանորոգվել է 12 կմ ճանապարհահատված
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Արարատի մարզում 2019 թվականին հիմնանորոգվել է 12 կմ երկարությամբ միջպետական ճանապարհահատված՝ Երասխից մինչև Պարույր Սևակի համայնքի Տիգրանաշեն թաղամաս:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀ Արարատի մարզպետ Գարիկ Սարգսյանը:
«Ճանապարհաշինության ոլորտում մեր մարզում Կառավարության կողմից իրականացվել է 1 խոշոր ծրագիր՝ հիմնանորոգվել է 12 կմ երկարությամբ միջպետական ճանապարհահատված՝ Երասխից մինչև Պարույր Սևակի Տիգրանաշեն թաղամաս: Այդ ճանապարհը միշտ գտնվել է շատ վատ վիճակում, դեռ Խորհրդային Միության փլուզումից հետո այդտեղ նման մասշտաբի աշխատանքներ չէին կատարվել»,- նշեց Սարգսյանը:

В Араратской области отремонтирован 12-километровый участок дороги
В Араратской области Армении в 2019 году был капитально отремонтирован участок межгосударственный автодороги протяженностью 12 км - от Ерасха до района Тигранашен общины Паруйр Севак.
Как передает Арменпресс , об этом на встрече с журналистами сказал губернатор Араратской области Армении Гарик Саркисян.
“В сфере дорожного строительства правительство осуществило очень крупную программу: отремонтировано 12 км межгосударственной дороги - от Ерасха до района Тигранашен общины Паруйр Севак. Эта дорога всегда была в очень плохом состоянии, после распада Советского Союза там не проводились работы подобного масштаба”, - отметил Саркисян.