Նախագահը ստացել է ռազմական ոստիկանության պետին պաշտոնանկ անելու առաջարկությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ նախագահի աշխատակազմը փետրվարի 18-ին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից ստացել է առաջարկություն պաշտոնանկ անել ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանապետ Արթուր Բաղդասարյանին և ՀՀ ԶՈՒ բարոյահոգեբանական ապահովման վարչության պետ Ալեքսան Ալեքսանյանին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց ՀՀ նախագահի օգնական Հասմիկ Պետրոսյանը:
Արթուր Բաղդասարյանը ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետի պաշտոնում նշանակվել է 2017 թվականի մայիսի 25-ին, իսկ Ալեքսան Ալեքսանյանը ՀՀ ԶՈՒ բարոյահոգեբանական ապահովման վարչության պետի պաշտոնում նշանակվել է 2019 թվականի նոյեմբերի 28-ին:

Президент Армении получил предложение об отставке начальника военной полиции
18 февраля в аппарате президента Армении из аппарата премьер-министра Республики Армении получено предложение об отставке начальника военной полиции МО Республики Армении Артура Багдасаряна и начальника управления морально-психологического обеспечения ВС Республики Армении Алексана Алексаняна. Об этом Арменпресс сообщила помощник президента Армении Асмик Петросян.
Артур Багдасарян назначен на должность начальника военной полиции МО Республики Армении 25 мая 2017 года, а Алексан Алексанян назначен на должность начальника управления обеспечения морально-психологического ВС РА 28 ноября 2019 года.