Նախագահը ստացել է ռազմական ոստիկանության պետին պաշտոնանկ անելու առաջարկությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ նախագահի աշխատակազմը փետրվարի 18-ին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից ստացել է առաջարկություն պաշտոնանկ անել ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանապետ Արթուր Բաղդասարյանին և ՀՀ ԶՈՒ բարոյահոգեբանական ապահովման վարչության պետ Ալեքսան Ալեքսանյանին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց ՀՀ նախագահի օգնական Հասմիկ Պետրոսյանը:
Արթուր Բաղդասարյանը ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետի պաշտոնում նշանակվել է 2017 թվականի մայիսի 25-ին, իսկ Ալեքսան Ալեքսանյանը ՀՀ ԶՈՒ բարոյահոգեբանական ապահովման վարչության պետի պաշտոնում նշանակվել է 2019 թվականի նոյեմբերի 28-ին:

Sarkissian receives PM’s proposal to dismiss Chief of Military Police
YEREVAN, FEBRUARY 19, ARMENPRESS. The President’s office today received the proposal of the Prime Minister to dismiss Chief of the Military Police of the defense ministry Artur Baghdasaryan and Head of the Department for Working with Personnel of the Armed Forces Aleksan Aleksanyan, assistant to the Armenian President Hasmik Petrosyan told Armenpress.
Artur Baghdasaryan was serving as Chief of the Military Police since May 25, 2017, whereas Aleksan Aleksanyan was appointed to the position of Head of the Department for Working with Personnel on November 28, 2019.