Էդմոն Մարուքյանն իր ներկայացրած հաղորդման առնչությամբ հրավիրվել է քրեական ոստիկանություն
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանն իր ներկայացրած հաղորդման առնչությամբ հրավիրվել է Քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչություն:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին Մարուքյանը նշեց փետրվարի 14-ին խորհրդարանում տեղի ունեցած ճեպազրույցների ընթացքում:
«Երեկ ինձ հրավիրել են քրեական ոստիկանություն, ես այնտեղ համապատասխան բացատրություն եմ տվել, հաղորդումն արձանագրվել է: Համապատասխան մարմիններն ընթացք կտան»,- ասաց Մարուքյանը:
Փետրվարի 11-ին լրագրողների հետ զրուցում Էդմոն Մարուքյանը հայտարարել էր, որ անհայտ անձանց կողմից սպառնալիքներ է ստանում և դրանց վերաբերյալ հաղորդում է ներկայացրել գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին:
«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի հասցեին առերևույթ հնչած սպառնալիքների  հարցով գրությունը Գլխավոր դատախազությունն ուղարկել է ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչություն:

Эдмон Марукян по поводу представленного им сообщения приглашен в уголовную полицию
Глава парламентской фракции “Просвещенная Армения” Эдмон Марукян по поводу представленного им сообщения был приглашен в главное управление уголовной полиции.
Как передает «Арменпресс», об этом Марукян сказал 14 февраля в ходе брифинга в парламенте.
“Вчера меня пригласили в уголовную полицию, я там дал соответствующее объяснение, сообщение было записано. Соответствующие органы дадут ему ход”, - сказал Марукян.
11 февраля в беседе с журналистами Эдмон Марукян заявил, что он получает угрозы от неизвестных лиц и представил сообщение об этом генеральному прокурору Артуру Давтяну.
Письмо по поводу очевидных угроз в адрес руководителя фракции “Просвещенная Армения” Эдмона Марукяна Генеральная прокуратура направила в главное управление уголовной полиции.