Հայկական բանակն առավել քան ուժեղ է լինելու. Դավիթ Տոնոյան
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սպառազինությունն ու այն կարողությունները, որոնք անհրաժեշտ են զինված ուժերի առջև դրված խնդիրները բարձր մակարդակով կատարելու համար, ավելացված են: Եռաբլուրում լրագրողների հետ զրույցում այս մասին նշեց ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը:
«Ես ռազմական գաղտնիք չեմ բացի, բայց ասեմ, որ այդ ավելացումները տասնյակ տոկոսներ են: Այսինքն՝ մեր կարողությունները բավական մեծացել են»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ ասաց Դավիթ Տոնոյանը: Լրագրողները հետաքրքրվեցին, թե «Սու 30»-ի մյուս խմբաքանակը ե՞րբ կհասնի Հայաստան, նախարարը տեղեկացրեց, որ շուտով:
Նախարարը կարևորեց բանակում սննդի ապահովման նոր ձևաչափի ներմուծումը՝ նշելով, որ արդեն մոտ 40 տոկոսն անցում է կատարել նոր ձևաչափին: Լրագրողների այն հարցին, թե այս տարի արդյոք զինվորներին սնունդը 100 տոկոսով կապահովվի նոր ձևաչափով, նախարարը նշեց, որ դրա համար արվում է ամեն ինչ:
«Այս պահին փաստենք, որ սննդի ապահովման փորձնական ծրագիրը հաջողված է, կարող ենք ավելին ասել, որ մեզ համար նույնիսկ անսպասելի հաջողված»,-ասաց նախարարը:

Вооружение и те возможности, которые необходимы для выполнения задач Вооруженных сил на высоком уровне, значительно расширены.
Как передает Арменпресс, об этом заявил министр обороны Армении Давид Тоноян в беседе с журналистами в Ераблур.
«Не буду раскрывать военные секреты, но скажу, что это увеличение составляет десятки процентов. То есть наши возможности значительно увеличились», - сказал Давид Тоноян.
Журналисты поинтересовались у министра, когда в Армению прибудет следующая партия Су-30.
Министр подчеркнул важность внедрения в армии нового формата обеспечения продовольствием, отметив, что около 40 процентов уже перешли на новый формат. На вопрос журналистов, будет ли в этом году питание100-процентно новым, министр сказал, что для этого делаетсявсе.
«На данный момент мы можем доказать, что пилотная продовольственная программа прошла успешно, скажу больше—даже неожиданно успешно для нас», - сказал министр.