Հենրիկ Հարթենյանը համաձայնել է վայր դնել Երևանի ավագանու անդամի մանդատը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցությունը խմբակցության անդամ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ Հենրիկ Հարթենյանին հորդորել է վայր դնել ավագանու անդամի մանդատը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հունվարի 27-ին տեղի ունեցած խմբակցության հրատապ նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց խմբակցության ղեկավար Սուրեն Էյրամջյանը:
«Այսօր քննարկման ժամանակ խմբակցության անդամները վերահաստատեցին, որ դա մեր արժեհամակարգին հարիր չէ, մեր որդեգրած սկզբունքներին դեմ է: Հավատարիմ մնալով այդ սկզբունքներին, հորդորեցինք պարոն Հարթենյանին, որպեսզի հրաժարվի մանդատից: Նա համաձայնեց»,- ասաց Էյրամջյանը:
Հունվարի 26-ին Հենրիկ Հարթենյանը «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջի «story» բաժնում տեղադրել էր Սարա Թովմասյան անունով օգտատիրոջ լուսանկարը և փորձել հանրության ուշադրությունը գրավել նրա վրա՝ գրելով, թե էջը ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի աղջկանն է:
Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցությունը հայտարարություն էր տարածել դեպքի առնչությամբ. «Հարգելի քաղաքացիներ, Խստորեն դատապարտում ենք ատելության խոսքի ցանկացած դրսևորում: Հայցում ենք ձեր ներողամտությունը կատարվածի առթիվ: «Իմ քայլը» խմբակցությունը կգումարի հրատապ նիստ,որից հետո հանդես կգանք հայտարարությամբ»:

Генрик Артенян согласен сложить мандат члена Совета старейшин Еревана
Фракция  «Мой шаг» Совета старейшин Еревана призвала члена фракции, члена партии «Гражданский договор» ГенрикаАртеняна подать в отставку и сложить мандат члена Совета старейшин.
Как передает Арменпресс, об этом журналистам заявил лидер фракции Сурен Эйрамджян после экстренного заседания фракции 27 января.
«В ходе сегодняшней дискуссии члены фракции подтвердили, что это не соответствует нашей системе ценностей, это противоречит нашим принципам. Придерживаясь этих принципов, мы настоятельно призвали г-на Артеняна отказаться от своего мандата. Он согласился», - сказал Эйрамджян.
26 января Генрик Артенянразместил фотографию пользователя по имени Сара Товмасян на своей странице в Facebook в разделе  story и попытался привлечь внимание общественности, написав, что эта страница   дочери председателя  КС РА  Грайра Товмасяна.
Фракция Совета старейшин Еревана «Мой шаг» опубликовала заявление по этому делу. «Уважаемые граждане, мы решительно осуждаем любое проявление ненависти. Мы приносим свои извинения за то, что произошло. Фракция «Мой шаг» проведет экстренное заседание, после чего мы сделаем заявление».