Հենրիկ Հարթենյանը համաձայնել է վայր դնել Երևանի ավագանու անդամի մանդատը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցությունը խմբակցության անդամ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ Հենրիկ Հարթենյանին հորդորել է վայր դնել ավագանու անդամի մանդատը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հունվարի 27-ին տեղի ունեցած խմբակցության հրատապ նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց խմբակցության ղեկավար Սուրեն Էյրամջյանը:
«Այսօր քննարկման ժամանակ խմբակցության անդամները վերահաստատեցին, որ դա մեր արժեհամակարգին հարիր չէ, մեր որդեգրած սկզբունքներին դեմ է: Հավատարիմ մնալով այդ սկզբունքներին, հորդորեցինք պարոն Հարթենյանին, որպեսզի հրաժարվի մանդատից: Նա համաձայնեց»,- ասաց Էյրամջյանը:
Հունվարի 26-ին Հենրիկ Հարթենյանը «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջի «story» բաժնում տեղադրել էր Սարա Թովմասյան անունով օգտատիրոջ լուսանկարը և փորձել հանրության ուշադրությունը գրավել նրա վրա՝ գրելով, թե էջը ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի աղջկանն է:
Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցությունը հայտարարություն էր տարածել դեպքի առնչությամբ. «Հարգելի քաղաքացիներ, Խստորեն դատապարտում ենք ատելության խոսքի ցանկացած դրսևորում: Հայցում ենք ձեր ներողամտությունը կատարվածի առթիվ: «Իմ քայլը» խմբակցությունը կգումարի հրատապ նիստ,որից հետո հանդես կգանք հայտարարությամբ»:

Yerevan City Council member from My Step faction agrees to step down
YEREVAN, JANUARY 27, ARMENPRESS. The My Step faction of the Yerevan City Council urged its member Henrik Hartenyan to step down, faction head Suren Eyramjyan told reporters after the urgent session of the faction convened today.
“During today’s discussion the faction members reaffirmed that it is against our value system and principles. Remained committed to these principles we urged Mr. Hartenyan to refuse from his mandate, and he agreed”, the faction head said.
Earlier today the My Step faction of the Yerevan City Council convened an urgent session regarding its member Henrik Hartenyan’s recent post of the photo of niece of Constitutional Court President Hrayr Tovmasyan on his social account.
On January 26 My Step faction member of the Yerevan City Council Henrik Hartenyan posted the photo of Sara Tovmasyan user on his Facebook story and wrote that this page belongs to the daughter of CC President Hrayr Tovmasyan.
Following this the My Step faction of the City Council issued a statement strongly condemning any manifestation of hate speech and apologizing for the incident.