ԱՄՆ-ը նոր կորոնավիրուսի տարածումը զսպելու պլան ունի. Թրամփ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈւՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի իշխանությունները միջոցառումներ են իրականացնում երկրի տարածքում 2019-nCoV կորոնավիրուսի տարածում թույլ չտալու նպատակով, որի բռնկում Է տեղի ունեցել Չինաստանում: Այդ մասին հունվարի 22-ին հայտնել Է Սպիտակ տան ղեկավար Դոնալդ Թրամփը Դավոսի Տնտեսական համաշխարհային համաժողովում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Մենք իրոք պլան ունենք, եւ կարծում ենք, որ այն կկատարվի շատ լավ: Այն արդեն իրագործվում Է շատ լավ»,- Միացյալ Նահանգների նախագահի խոսքը մեջբերել Է Reuters գործակալությունը:
Հունվարի 21-ին ԱՄՆ-ի իշխանությունները հայտնել են երկրում նոր տիպի կորոնավիրուսի հարուցած թոքաբորբով մարդու հիվանդանալու առաջին գրանցված դեպքի մասին:
Ավելի ուշ ԱՄՆ-ի իմունիզացիայի եւ շնչառական հիվանդությունների ազգային կենտրոնի տնօրեն Նենսի Մեսոնիեն հայտնել Է, որ, իրենց գնահատմամբ, երկրում հիվանդության տարածման հավանականությունը ցածր Է, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Трамп заявил, что у США есть план по сдерживанию нового коронавируса в стране
Власти США реализуют меры по недопущению распространения на территории страны коронавируса 2019-nCoV, вспышка которого произошла в Китае. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс, օб этом заявил в среду глава Белого дома Дональд Трамп в ходе Всемирного экономического форума в Давосе.
"У нас действительно есть план, и мы думаем, что он будет выполнен очень хорошо. Он уже реализуется очень хорошо", - приводит слова американского лидера агентство Reuters.
21 января власти США сообщили о первом зафиксированном в стране случае заболевания человека пневмонией, вызванной новым типом коронавируса. Позднее директор Национального центра США иммунизации и респираторных заболеваний Нэнси Мессонье сообщила, что, по их оценке, вероятность распространения в стране заболевания низкая.