ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավորները հանդիպել են ոստիկանապետի պաշտոնակատարի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության նախաձեռնությամբ հունվարի 13-ին տեղի է ունեցել հանդիպում` Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արման Սարգսյանի հետ։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունից:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ոստիկանությունում իրականացվող փոփոխությունները, ինչպես նաև ապագա բարեփոխումներին վերաբերող օրակարգային մի շարք հարցեր: Արման Սարգսյանը հանդիպման ժամանակ պատասխանել է խմբակցության պատգամավորների հարցերին։
ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության նախաձեռնությամբ ՀՀ անվտանգության սեկտորի կառույցների ղեկավարների հետ հանդիպումները շարունակվելու են։

Депутаты парламентской фракции “Просвещенная Армения” встретились с и. о. начальника полиции
По инициативе парламентской фракции “Просвещенная Армения” 13 января состоялась встреча с исполняющим обязанности начальника Полиции Республики Армения Арманом Саркисяном.
Как сообщили Арменпресс в партии “Просвещенная Армения”, в ходе встречи стороны обсудили реформы, осуществляемые в полиции, а также ряд вопросов повестки, касающихся будущих реформ. Арман Саркисян ответил на вопросы депутатов фракции “ПА”.
Встречи с руководителями структур сектора безопасности РА, организованные по инициативе парламентской фракции “Просвещенная Армения” будут продолжены.