ԽՄԲԱԳՐՎԱԾ. Հայաստանը 1 շնչին ընկնող ՀՆԱ-ով 2020-ին կդառնա առաջատար Հարավային Կովկասում
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետությունը 2019թ. արդյունքներով՝ 1 շնչին ընկնող ՀՆԱ-ի ցուցանիշով առաջ է անցել Վրաստանից, իսկ 2020-ին կանցնի Ադրբեջանից՝ դառնալով առաջատարը Հարավային Կովկասում։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ժողովուրդ ջան, հիշու՞մ եք, որ ԱԺ ամբիոնից հայտարարեցի, որ 2019 թվականի արդյունքներով՝ 1 շնչին ընկնող ՀՆԱ-ի ցուցանիշով կանցնենք Վրաստանին, իսկ 2020 թվականի արդյունքներով՝ նաեւ Ադրբեջանին:
Արժույթի միջազգային հիմնադրամը պաշտոնապես հաստատել է այս գնահատականը. 2019 թվականի արդյունքներով անցել ենք Վրաստանին, 2020 թվականին կանցնենք Ադրբեջանին՝ դառնալով Հարավային Կովկասի առաջատար երկիրը (հղումը՝այստեղ
Հ.Գ. Գրառման նախորդ վարկածը անճշտություն էր պարունակում, ինչի համար ներողություն եմ խնդրում: Ըստ ամենայնի՝ Ադրբեջանին դեռ չենք անցնել, բայց ամենաուշը տարվա վերջին կանցնենք: Իրար հետ: Դուխով»,- գրել է Փաշինյանը։

По доле ВВП на душу населения в 2020 г. Армения станет лидером на Южном Кавказе
По доле ВВП на 2019 год Республика Армения обошла Грузию, и в 2020 году она обойдет и Азербайджан, став лидером на Южном Кавказе.
Как передает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook написал премьер-министр РА Никол Пашинян.
«Народ, вы помните, что я объявил с трибуны Национального собрания, что по итогам 2019 года мы обгоним Грузию по показателям ВВП на душу населения, а в 2020 году — также и Азербайджан?
Международный валютный фонд официально подтвердил эту оценку. К концу 2019 года мы обогнали в Грузию, а в 2020 году мы обгоним и Азербайджан, став ведущей страной на Южном Кавказе (ссылка здесь)» - написал Пашинян.