ՀՀ և Արցախի ԱԺ-ների համագործակցության հանձնաժողովի պատվիրակությունը Ստեփանակերտում է
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետություն դեկտեմբերի 16-ին ժամանել են Հայաստանի Հանրապետության խորհրդարանի՝ «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի և Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի միջև համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողով»-ի անդամները՝ ՀՀ ԱԺ նախագահ, հանձնաժողովի համանախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորությամբ։ Ստեփանակերտի՝ «Մենք ենք՝ մեր սարերը» հուշակոթողի մոտ պատվիրակությանը դիմավորել է Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնից, պատվիրակությունն Արցախում է դեկտեմբերի 17-ին նախատեսվող՝ «Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի և Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի միջև համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի հերթական նիստին մասնակցելու ծրագրի շրջանակներում։

Делегация Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС Армении и Арцаха в Степанакерте
В Республику Арцах 16-го декабря прибыли члены Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между Национальным собранием Республики Армения и Национальным собранием Республики Арцах во главе с председателем НС Армении, сопредседателем комиссии Араратом Мирзояном. У монумента "Мы - наши горы" делегацию встретил председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе НС Арцаха, делегация находится в Арцахе в рамках программы участия в очередном заседании Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между Национальным собранием Республики Арцах и Национальным собранием Республики Армения, которое запланировано на 17-е декабря.