Ռուսական ՍՈՒ-30ՍՄ բազմաֆունկցիոնալ կործանիչները մինչև հաջորդ տարվա սկիզբը կլինեն Հայաստանում
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսական արտադրության ՍՈՒ-30ՍՄ բազմաֆունկցիոնալ կործանիչները Հայաստանում կլինեն մինչև 2020 թ. սկիզբը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հուլիսի 22-ին լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը:
«Ըստ պայմանագրային պարտավորությունների՝ մենք ակնկալում ենք արտադրողների պարտավորությունների իրականացումը այս տարվա վերջին կամ հաջորդ տարվա սկզբին»,- ասաց Տոնոյանը:
Անդրադառնալով բանակում սպառազինության այլ համալրումներին՝ նախարարը, փակագծեր չբացելով, նշեց, որ ռազմական անակնկալներ են լինելու:

Russian SU-30SM multirole fighter aircrafts to be delivered to Armenia by the beginning of 2020
YEREVAN, JULY 22, ARMENPRESS. The Russian SU-30SM multirole fighter aircrafts will be delivered to Armenia by the beginning of 2020, Defense Minister of Armenia Davit Tonoyan told reporters today in Yerevan.
“According to the contract duties, we expect the implementation of obligations of producers at the end of this year or at the beginning of next year”, he said.
Commenting on other armament supplies in the Army, the minister, without opening the brackets, said there would be military surprises.