Ազգային ժողովը շարունակում է հերթական քառօրյա նիստը
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ մայիսի 30-ի նիստում խորհրդարանը առաջին և երկրորդ ընթերցմամբ կքննարկի մի շարք օրենքի նախագծեր:
Ազգային ժողովը երկրորդ ընթերցմամբ կքննարկի 2008 թվականի մարտի 1-ից 2-ը Երեւան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների ժամանակ տուժած անձանց աջակցության մասին, Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության օրենսգրքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին, Հայաստանի Հանրապետության քրեակատարողական օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին, «Ճանապարհային երթեւեկության անվտանգության ապահովման մասին» օրենքում փոփոխություն եւ լրացումներ կատարելու մասին, «Ավտոմոբիլային ճանապարհների մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին, Մարդկանց թրաֆիքինգի եւ շահագործման ենթարկված անձանց նույնացման եւ աջակցության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին, «Պետական տուրքի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում լրացում կատարելու մասին օրենքների նախագծերը:
Խորհրդարանը կքննարկի  «2018 թվականի ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպանի գործունեության, մարդու իրավունքների եւ ազատությունների պաշտպանության վիճակի մասին» տարեկան հաղորդում եւ «Հայաստանի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպանի՝ որպես կանխարգելման ազգային մեխանիզմի 2018 թվականի գործունեության վերաբերյալ» տարեկան զեկույցը, Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի գործունեության վերաբերյալ տարեկան հաղորդումը (Գնաճի հաղորդում):
Ազգային ժողովը կկատարի նաև Հայաստանի Հանրապետության հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամների, Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի անդամի, Հայաստանի Հանրապետության հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամների ընտրություններ:

Национальное собрание продолжает очередное четырехдневное заседание
В Национальном собрании РА продолжается очередное четырехдневное заседание. Как передает «Арменпресс», на заседании 30 мая парламент обсудит ряд законопроектов в первом и втором чтении.
Национальное собрание во втором чтении обсудит проекты законов О содействии пострадавшим во время событий 1-2 марта 2008 года в Ереване, О внесении изменения и дополнения в Кодекс об административных правонарушениях, О внесении изменений и дополнений в Уголовно-исполнительный кодекс, О внесении изменений и дополнений в Закон “Об обеспечении безопасности дорожного движения”, О внесении изменений и дополнений в Закон ”Об автомобильных дорогах”, О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Армения “Об идентификации и содействии лицам, подвергшихся траффикингу и эксплуатации”, О внесении дополнения в Закон Республики Армения “О государственной пошлине”.
Парламент рассмотрит годовой отчет ”О деятельности защитника прав человека РА, состоянии защиты прав и свобод человека в 2018 году” и годовой доклад “О деятельности защитника прав человека РА как национального механизма предотвращения в 2018 году” и годовое сообщение о деятельности Центрального банка РА (об инфляции).
Национальное собрание проведет также выборы членов Комиссии по регулированию общественных услуг, члена Государственной комиссии по защите экономической конкуренции, членов Комиссии по регулированию общественных услуг Армении.