Գարո Փայլանը գրել է Թուրքիայում առկա տնտեսական ճգնաժամի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայում գործող ընդդիմադիր քրդամետ «ժողովուրդների դեմոկրատական» կուսակցությունից հայազգի պատգամավոր Գարո Փայլանը խոսել է Թուրքիայում առկա տնտեսական խորը ճգնաժամի մասին:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Փայլանն այս մասին գրել է «Թվիթերի» իր էջում:
Խոսելով  տնտեսական խորը ճգնաժամի մասին՝ պատգամավորը նշել է, որ այդ վիճակից կարելի է դուրս գալ միայն ժողովրդավարական և տնտեսական հիմնավոր փոփոխությունների միջոցով:
«Խորը տնտեսական ճգնաժամի մեջ ենք, գործազրկության մակարդակը գնալով աճում է, ներդրումների ծավալը ընկնում, արդյունաբերության ծավալը նվազել է 6,5 տոկոսով»,-գրել է Փայլանը:

Гаро Палян написал об экономическом кризисе в Турции
Депутат от действующей в Турции прокурдской оппозиционной Народно-демократической партии Гаро Палян выступил на тему царящего в Турции глубокого экономического кризиса. Как сообщает «Арменпресс», об этом Палян написал на своей страничке в Твиттере.
Говоря о глубоком экономическом кризисе, депутат отметил, что из этого положения можно выйти только посредством проведения глобальных демократических и экономических перемен.
“Мы в глубоком экономическом кризисе, уровень безработицы с каждым днем растет, объемы инвестиций сокращаются, объемы производства снизились на 6,5 процентов”, - написал депутат от прокурдской оппозиционной Народно-демократической партии Гаро Палян.