Երևանում ավտոմեքենան ապօրինի ներխուժել է ՊՆ տարածք. հարուցվել է քրգործ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ չորրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` ավտոմեքենայով՝ սահմանված կարգի խախտմամբ, ապօրինի ՀՀ ՊՆ տարածք մուտք գործելու դեպքի առթիվ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
23.02.2017թ.` ժամը 00:20-ին, Երևան քաղաքի բնակիչ Ա.Եփրեմյանը, գտնվելով անսթափ վիճակում, իր անձնական «Օպել Աստրա» մակնիշի ավտոմեքենայով հարվածել է ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրի թիվ 2 մուտքի դարպասներին և ավտոմեքենայով՝ սահմանված կարգի խախտմամբ, ապօրինի ներխուժել ՀՀ ՊՆ տարածք: Հսկիչ անցագրային կետի հերթապահ ենթասպան իրեն ամրակցված ատրճանակից արձակել է ութ կրակոց ավտոնեքենայի ուղղությամբ, որի արդյունքում քաղաքացի Ա.Եփրեմյանը չի տուժել:
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ չորրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (խուլիգանությունը՝ որը զուգորդվել է ուրիշի գույքը ոչնչացնելով կամ վնասելով)  և 327.6-րդ հոդվածի 1-ին մասով (զորամաս կամ հատուկ պահպանվող զինվորական այլ տարածք ապօրինի մուտք գործելը): Կատարվում է նախաքննություն:

Shots fired as intoxicated driver deliberately rams into defense ministry gates in Yerevan
YEREVAN, FEBRUARY 23, ARMENPRESS. The military investigative department of the Investigative Committee launched criminal proceedings on an illegal entry to the territory of the defense ministry, the Investigative Committee told ARMENPRESS.
At 00:20, Feburary 23, a citizen of Yerevan, identified as A. Yepremyan, drove his Opel Astra vehicle into the gates of the #2 entrance of the defense ministry’s administrative complex, and illegally entered the ministry’s territory. The driver was intoxicated.
The on-duty checkpoint officer engaged the vehicle with his side arm, firing 8 rounds. The driver was not hurt in the shooting.
A criminal case has been launched by the Investigative Committee on hooliganism and property damage and illegal entry to a military structure.