Տոնական օրերին ՊԵԿ-ում կսահմանվի արտակարգ ռեժիմ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահին առաջարկեց՝ հաշվի առնելով գալիք ամանորյա տոները, տնտեսավարողներին մատուցվող մաքսային ծառայությունների անընդհատությունն ու անխափանությունն ապահովելու նպատակով սահմանել աշխատանքային ժամերի հստակ գրաֆիկ՝ ներառելով դեկտեմբերի ոչ աշխատանքային և հունվարի տոնական օրերը: «Շատ լավ շանս է` սահմանելու արտակարգ ռեժիմ, հոսքը լինելու է շատ, որպեսզի մենք հասկանանք՝ մեր նեղ տեղերը որտեղ են, ինչպես անենք, որ մաքսիմալ կոմֆորտային պայմաններ ստեղծենք, դրանից ելնելով՝ եզրակացություն անենք հաստիքացուցակի վերաբերյալ, նաև այն ժամանակացույցերի, որոնք դուք ունեք»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ասաց վարչապետը:
Ըստ նրա՝  ՊԵԿ գործունեությունից կան դրական արձագանքներ առ այն, որ, օրինակ՝ ձևակերպումն արվում է հինգ օրվա ընթացքում, նախկին 25 օրվա փոխարեն: «Ես չգիտեմ՝ հինգ օրը լավ է, թե՝ չէ, բայց այդ ժամանակացույցերը նայեք»,- ասաց Կարապետյանը:

YEREVAN, DECEMBER 8, ARMENPRESS. During the Government’s session, Prime Minister Karen Karapetyan proposed the President of the State Revenue Committee to set a clear schedule of working hours, including the non-working days of December and January holidays in order to ensure the continuity of the customs services provided to the businessmen concerning the upcoming holidays, reports "Armenpress".
“It is a very good chance to define an extraordinary regime, there is going to be a huge flow, so we understand where are our narrow places, how to do in order to create maximum comfortable conditions, and based on this, to draw a conclusion over the list of personnel, as well as the timetable that you have”, the PM said.
He said there are positive reactions over the SRC activity, for instance, that the formulation is being done within 5 days instead of 25 days. “I don’t know whether 5 days is good or not, but look at the timetables”, he said.