Սերժ Թանկյանը, Արսինե Խանջյանը եւ այլ հայտնիներ խորհրդարանական ընտություններին կմասնակցեն որպես դիտորդ
Սերժ Թանկյանը, Արսինե Խանջյանը եւ այլ հայտնիներ խորհրդարանական ընտություններին
կմասնակցեն որպես դիտորդ
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սփյուռքահայ մի խումբ հայտնի մշակութային գործիչներ Հայաստան կժամանեն` մասնակցելու 2017 թվականին կայանալիք  խորհրդարանական ընտրություններին որպես դիտորդ: Այս մասին դեկտեմբերի 5-ին «Արդարություն Հայաստանում» նախաձեռնության քննարկման ժամանակ ասաց  կանադահայ դերասանուհի, պրոդյուսեր Արսինե Խանջյանը:
Նրա խոսքով` «Արդարություն Հայաստանում» նախաձեռնության կողմից անցկացված ստորագրահավաքին միացել են մեծ թվով հայրենակիցներ: «Մենք նախաձեռնել ենք հաջորդ տարվա խորհրդարանական ընտրություննեին Հայաստան բերել Սփյուռքի մեր հայրենակիցերին, եւ թույլ տալ մասնակից դառնալ պետության կայացմանը, որպես դիտոդներ»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ասաց Խանջյանը, հավելելով, որ դիտորդական առաքելություն իրականացնելու համար վերջիններս կվերապատրաստվեն:
Տեսակապի միջոցով ամերիկահայ ռոք երաժիշտ, երգահան, աշխարհահռչակ System of a Down խմբի հիմնադիր և մենակատարը Սերժ Թանկյանն էլ նշեց, որ սփյուռքահայությունը բավական անջատ է Հայաստանի տնտեսական, քաղաքական կյանքից: «Սփյուռքահայերը բավականաչափ պատկերացումներ չունեն Հայաստանի իրադարձությունների մասին»,-ասաց նա:

Arsinée Khanjian, Serj Tankian and other famous Armenians will take part in 2017 parliamentary elections as observers
Arsinée Khanjian, Serj Tankian and other famous Armenians will take part in 2017 parliamentary
elections as observers
YEREVAN, DECEMBER 5, ARMENPRESS. A number of famous Diaspora-Armenian cultural figures will arrive in Armenia to take part in the 2017 parliamentary elections as observers, Canadian-Armenian actress, producer Arsinée Khanjian said during the discussion of “Justice in Armenia” initiative, reports “Armenpress”.
She said a number of compatriots have joined the petition held by “Justice in Armenia” initiative. “We have planned to bring our compatriots from Diaspora to Armenia to the parliamentary elections of the next year, and let them take part in the establishment of state as observers”, Khanjian said adding that they will be trained for conducting an observation mission.
American-Armenian rock musician, founder and soloist of “System of a Down” group Serj Tankian said via Skype that the Diaspora-Armenians are quite separated from Armenia’s economic, political life. “The Diaspora-Armenians do have sufficient understanding on the events in Armenia”, Tankian said.