Քիսինջերը Թրամփին համարել է ԱՄՆ-ի «եզակի» եւ «ամենաանկախ» նախագահը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախկին պետքարտուղար Հենրի Քիսինջերը կարծում Է, որ նախագահական ընտրություններում հաղթած Դոնալդ Թրամփը Միացյալ Նահանգների «ամենաեզակի եւ «որեւԷ խմբից  «անկախ ղեկավարն Է»: Նոյեմբերի 20-ին կայացած հարցազրույցի ժամանակ այս մասին նա հայտարարել Է CNN հեռուստաալիքի ծրագիրը վարող Ֆարիդ Զքարիային, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Նա պարտավորություններ չունի որեւեԷ խմբի հանդեպ, քանի որ հաղթանակի Է հասել իր սեփական ռազմավարության հիման վրա»,- հայտարարել Է Քիսինջերը, որն ԱՄՆ-ի պետական քարտուղարի պաշտոնն զբաղեցրել Է նախագահ Ռիչարդ Նիքսոնի (1969 – 1974)  վարչակազմում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը: Նա կոչ Է արել Թրամփին «չբռնել» նախընտրական խոստումների վրա, որոնք նա չի պնդում: «Այ եթե նա ինքը պնդի դրանք, այն ժամանակ Էլ տարաձայնություններ կհայտնվեն»,- ընդգծել Է նա:

Киссинджер назвал Трампа "уникальным" и самым "независимым" президентом США
Экс-госсекретарь США Генри Киссинджер полагает, что Дональд Трамп, победивший на президентских выборах, является "самым уникальным" и "независимым от каких-либо групп" лидером Соединенных Штатов. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс, об этом он заявил в воскресенье в интервью ведущему программы телеканала CNN Фариду Закария.
"У него нет обязательств ни перед какой-либо из групп, поскольку он добился победы на основе своей собственной стратегии", - заявил Киссинджер, занимавший пост государственного секретаря США в администрации президента Ричарда Никсона (1969-1974). Он призвал не "ловить" Трампа на предвыборных обещаниях, на которых он не настаивает. "Вот если он сам будет на них настаивать, тогда разногласия и проявятся", - подчеркнул он.