Կապանում զինված անձինք հարձակում են գործել գազալցակայանի վրա
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սյունիքի մարզի Կապան քաղաքում նոյեմբերի 13-ին մի խումբ դիմակավորված անձինք զինված հարձակում են գործել ավտոգազալցակայանի վրա: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից:
Զինված խումբը ծեծի են ենթարկել լիցքավորող աշխատակցին, ինչի հետևանքով վերջինս Կապանի բժշկական կետրոն է տեղափոխվել: Ինչպես «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեցին բժշկական կետրոնից, երիտասարդին տեղափոխել են Երևան:
ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից հայտնեցին, որ դեպքի արթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ Քրեական օրենսգրքի 175 հոդվածի երկրորդ մասի 1 և 4  կետերի համաձայն: Կատարվում է քննություն:

В Капане неизвестные в масках совершили вооруженное нападение на газозаправочную станцию
В городе Капане Сюникской области Армении 13 ноября неизвестные в масках совершили вооруженное нападение на газозаправочную станцию. Об этом сообщили Арменпресс в пресс-службе полиции Армении.
Вооруженные лица избили сотрудника заправочной станции, в результате чего последний был переведен в медицинский центр Капана. Как сообщили Арменпресс в медцентре, молодого человека перевели в Ереван.
Пресс-службе Следственного комитета сообщила, что по факту возбуждено уголовное дело по п. 1 и 4 ч. 2 ст. 175 УК Армении (разбой, совершенный группой лиц по предварительному сговору с применением оружия или иных предметов, используемых в качестве оружия). Ведется следствие.