Էդվարդ Նալբանդյանը կայցելի Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար  Էդվարդ Նալբանդյանը սեպտեմբերի 18-ին կմեկնի Նյու Յորք՝ գլխավորելու Հայաստանի պատվիրակությունը ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 71-րդ նստաշրջանին։ Էդվարդ Նալբանդյանը ելույթ կունենա Գլխավոր ասամբլեայի նիստին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, Էդվարդ Նալբանդյանը կմասնակցի Գլխավոր ասամբլեայի շրջանակներում կազմակերպվող  մի շարք գագաթաժողովների:
Նյու Յորքում նախատեսված են Էդվարդ Նալբանդյանի հանդիպումները տարբեր երկրների արտգործնախարարների և միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարների հետ:
Միացյալ Նահանգներում գտնվելու ընթացքում Էդվարդ Նալբանդյանը ելույթներ կունենա ամերիկյան մի շարք հեղինակավոր քաղաքագիտական կենտրոններում:

Armenian acting FM to visit USA
YEREVAN, SEPTEMBER 17, ARMENPRESS. Acting Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian will leave for New York on September 18 to head the Armenian delegation at the 71th session of the UN General Assembly, where he will also deliver a speech.
As “Armenpress” was informed from the press service of MFA Armenia, Minister Nalbandian will participate in a number of summits that will take place in the sidelines of the General Assembly.
In New York Edward Nalbandian will meet with the foreign ministers of different states and heads of international organizations.
During his stay in the USA, Edward Nalbandian will deliver speeches at a number of prestigious think tanks.