Գերմանիայում ՀՀ դեսպանն այցելել է ԳԴՀ Սաքսոնիա-Անհալթ երկրամաս
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գերմանիայում ՀՀ դեսպան Աշոտ Սմբատյանն օգոստոսի 1-ին աշխատանքային այցով մեկնեց ԳԴՀ Սաքսոնիա-Անհալթ երկրամասի մայրաքաղաք Մագդեբուրգ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Մագդեբուրգում դեսպանը հանդիպում ունեցավ երկրամասի Կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար, մշակույթի հարցերով պետնախարար Ռայներ Ռոբրայի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին երկկողմ մշակութային համագործակցությանը, տնտեսական հարաբերություններին և զբոսաշրջության զարգացմանը վերաբերող հարցեր:
Նույն օրը դեսպանը հանդիպեց Սաքսոնիա-Անհալթ երկրամասի կրթության նախարար Մարկո Թուլների հետ:
Զրուցակիցները քննարկեցին կրթության ոլորտում երկկողմ հարաբերությունների ակտիվացման, համատեղ տարբեր ծրագրերի իրականացման հարցեր:

Посол Армении в Германии посетил землю Саксония-Анхальт
Посол Армении в Германии Ашот Смбатян 1-го августа  посетил землю Саксония-Анхальт с рабочим визитом, побывав в столице этой земли Магдебурге. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МИД Армении.
В Магдебурге Ашот Смбатян встретился с министром-руководителем администрации земли Саксония-Анхальт Райнером Робра. На встрече были обсуждены вопросы культурного сотрудничества, экономических отношений и развития туризма.
В тот же день посол встретился с министром образования земли Саксония-Анхальт Марко Тульнером.
Собеседники обсудили двусторонние отношения в области образования, осуществление совместных программ и пр.