Գերմանիայում ՀՀ դեսպանն այցելել է ԳԴՀ Սաքսոնիա-Անհալթ երկրամաս
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գերմանիայում ՀՀ դեսպան Աշոտ Սմբատյանն օգոստոսի 1-ին աշխատանքային այցով մեկնեց ԳԴՀ Սաքսոնիա-Անհալթ երկրամասի մայրաքաղաք Մագդեբուրգ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Մագդեբուրգում դեսպանը հանդիպում ունեցավ երկրամասի Կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար, մշակույթի հարցերով պետնախարար Ռայներ Ռոբրայի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին երկկողմ մշակութային համագործակցությանը, տնտեսական հարաբերություններին և զբոսաշրջության զարգացմանը վերաբերող հարցեր:
Նույն օրը դեսպանը հանդիպեց Սաքսոնիա-Անհալթ երկրամասի կրթության նախարար Մարկո Թուլների հետ:
Զրուցակիցները քննարկեցին կրթության ոլորտում երկկողմ հարաբերությունների ակտիվացման, համատեղ տարբեր ծրագրերի իրականացման հարցեր:

YEREVAN, AUGUST 2, ARMENPRESS. Armenian Ambassador to Germany Ashot Smbatyan on August 1 paid a working visit to the Magdeburg, Saxony-Anhalt, press service of the Armenian MFA informed “Armenpress”.
The Armenian Ambassador held a meeting with head of the State Chancellery, state Minister of Culture Rainer Robra. At the meeting the sides discussed issues related to the bilateral cultural cooperation, the economic relations and the development of tourism.
The same day the Armenian Ambassador met Minister of Education of Saxony-Anhalt Marco Tullner.
Issues related to the development of bilateral relations in the educational field, as well as the implementation of various joint projects were discussed at the meeting.