«Հայփոստ»-ը մարել է «Ռիո-2016» ամառային օլիմպիական խաղերին նվիրված գեղաթերթիկ
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նյու Յորքում միջազգային ֆիլատելիստական ցուցահանդեսի շրջանակում 2016 թվականի մայիսի 30-ին մարվեց և շրջանառության մեջ  դրվեց  «Սպորտ. 31-րդ ամառային օլիմպիական խաղեր «Ռիո-2016» թեմային նվիրված 1 նամականիշով գեղաթերթիկ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին «Հայփոստ»-ից:
Մարումն իրականացրին ՄԱԿ-ում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան, մշտական ներկայացուցիչ Զոհրապ Մնացականյանը և «Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ»-ի կառավարող տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանը:
Գեղաթերթիկը ներկայացնում է Ռիո դե Ժանեյրո քաղաքի տեսարանը: Նամականիշի վրա պատկերված է Ռիո դե Ժանեյրո քաղաքի հայտնի Կոպակաբանա լողափը, որտեղ ավազի վրա պատկերված են այն մարզաձևերից մի քանիսը, որոնցով Հայաստանի օլիմպիական հավաքականը հանդես է գալու 31-րդ ամառային օլիմպիական խաղերին:
Անվանումը. Սպորտ. 31-րդ ամառային օլիմպիական խաղեր «Ռիո-2016»
Թողարկման օրը` 30 մայիսի 2016թ.
Դիզայնը՝ Խուան Պաբլո Գեչիդջյան, Վահագն Մկրտչյան
Տպագրությունը` օֆսեթ
Նամականիշի չափսերը` 35,0 x 35,0 մմ
Գեղաթերթիկի չափսերը` 90,0 x 60,0 մմ
Հայփոստը մասնակցում է «Նյու Յորքի-2016»  Համաշխարհային Ֆիլատելիստական Ցուցահանդեսին:
Տասնամյակը մեկ կազմակերպվող մեծագույն ֆիլատելիստական միջազգային ցուցահանդեսը գործում է 2016թ-ի մայիսի 28-ից հունիսի 4-ը Նյու Յորքում:
Ցուցահանդեսին մասնակցում են տարբեր երկրների հարյուր քսանից ավել ֆիլատելիստական միություններ և կազմակերպություններ, ավելի քան հիսուն երկրների փոստային կապի ազգային օպերատորներ: Հայփոստը առաջին անգամ առանձին տաղավարով է մասնակցում նմանատիպ մեծության ցուցահանդեսի, ինչը ֆիլատելիստական աշխարհի համար ավելի ճանաչելի կդարձնի Հայաստանը:

YEREVAN, MAY 31, ARMENPRESS. In the framework of World Stamp Show NY-2016 the stamped souvenir sheet dedicated to the “31st Summer Olympic Games "Rio-2016"” was canceled and put into circulation on May 30, 2016, press service of “HayPost” informed “Armenpress”.
The official cancellation ceremony was carried out by Armenia’s permanent representative to the United Nations Zohrab Mnatsakanyan and the Managing Director of "HayPost Trust Management" Juan Pablo Gechidjian
The souvenir sheet depicts the panoramic view of Rio de Janeiro. The stamp of the s/sheet depicts the famous Copacabana beach of Rio de Janeiro, with the images of some of the sports which Armenia will present during 31st Summer Olympic Games.
Name: Sport. 31st Summer Olympic Games "Rio-2016"
Date of issue: May 30, 2016
Designers: Juan Pablo Gechidjian, Vahagn Mkrtchyan
Stamp size: 35,0 x 35,0 mm
S/sheet size: 90,0 x 60,0 mm
“HayPost” is taking part in the biggest international philatelic exhibition: World Stamp Show - NY 2016.
World Stamp Show -NY 2016 is a major once-a-decade eight day international philatelic exhibition which will take place May 28 through June 4 in New York, USA.
More than 120 philatelic associations and organizations and over 50 national postal operators from all over the world are taking part in the event.
“HayPost” participates at such a major exhibition for the first time and presents Armenian philately in a strategically situated boot, thus bringing recognition to Armenia and Armenian philately.