Տարոն Մարգարյանը մաղթել է շրջանավարտներին լինել հայրենիքի արժանի ու հպարտ զավակներ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել «Վերջին զանգի» օրվա առթիվ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, շնորհավորական ուղերձում ասվում է.
«Սիրելի՛ շրջանավարտներ,
ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ դպրոցական Վերջին զանգի առիթով:
Վստահ եմ, որ ձեզանից յուրաքանչյուրը կարոտով ու ջերմությամբ է հիշելու դպրոցական տարիներն ու տոնական այս օրը: Տարիներ, որոնց ընթացքում ձեռք եք բերել գիտելիք ու ազատ մտածելու ձիրք, ազնվության, վեհության ձգտում ու հայրենասիրության ոգի, ընկերներ, ովքեր ձեզ ուղեկցելու են ամբողջ կյանքի ընթացքում: Այս տարիների ձեր բոլոր հաջողություններն ու փորձությունները կոփել են ձեր ոգին, կերտել անհատականությունը:
Դպրոցական տարիներին ստացած համարձակությունն ու լավատեսությունն է նաև ձեզ առաջ մղելու դեպի ձեր երազանքների բարձունքները, կերտելու այն լուսավոր ապագան, որին արժանի է ձեզանից յուրաքանչյուրը:
Մաղթում եմ ձեզ լինել մեր հայրենիքի և ձեր ծնողների արժանի ու հպարտ զավակներ. շարունակեք սովորել և կյանքում մասնագիտական նորանոր ձեռքբերումներով նպաստել մեր հայրենի երկրի ու համայն հայության մայրաքաղաք Երևանի առաջընթացին»:

YEREVAN, MAY 27, ARMENPRESS.  Mayor of Yerevan Taron Margaryan has issued a congratulatory message on the occasion of the “Last Bell” graduation celebrations.
As informed by the City Hall, the message reads:
“Dear Graduates,
I cordially congratulate you on the occasion of school graduation – “Last Bell”.
I am sure each and every one of you will warmly remember and reminisce the school years and this celebration. Years, which brought knowledge and free-thinking, honesty, patriotism, strive for greatness, friends, who will accompany you throughout life. All successes and challenges of these years have shaped your spirit and personality.
The courage and optimism gained in school will also lead you towards the heights of your dreams, will shape the bright future, which each and every one of you deserve.
I wish you to be worthy and proud children of your parents and your country, continue learning and contribute to the development of our country, our capital Yerevan, with new achievements. “