Եգիպտոսի ռազմածովայինները որոշել են կործանված ինքնաթիռի «սև արկղերի» տեղը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եգիպտական ռազմածովային ուժերը, որոնք մասնակցություն ունեն EgyptAir ավիաընկերության Միջերկրական ծովի տարածքում կորած ինքնաթիռի որոնողական աշխատանքներում, որոշել են «սև արկղերի» տեղը: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով Interfax-ը, այս մասին հաղորդել է ամերիկյան CBS հեռուստաալիքը՝ հղում կատարելով Եգիպտոսի կառավարության աղբյուրին: Ըստ հեռուսաալիքի հաղորդման՝ ներկայում ընթանում են «սև արկղերի» վերականգնման աշխատանքներ, որոնք գտնվում են ծովում՝  նախօրեին ինքնաթիռի ու մարդկանց մասերի հայտնաբերված տեղից ոչ շատ հեռու:
EgyptAir ավիաընկերության մարդատար ինքնաթիռը, որը կատարում էր Փարիզ- Կահիրե MS804 չվերթը, ռադարներից անհետացել է մայիսի 19-ի վաղ առավոտյան Միջերկրական ծովի վրա Եգիպտոսի օդային տարածքում: Օդանավում եղել են 66 ուղեւորներ եւ անձնակազմի անդամներ:

YEREVAN, MAY 21, ARMENPRESS. Search crews located the data recorders for EgyptAir Flight 804 close to an area where human remains and debris from the crashed flight have been found, Egyptian government sources confirmed to CBS News on May 21, “Armenpress” reports citing CBS News.
Also on May 21, the French air accident investigation agency said smoke was detected in multiple places on the flight moments before it plummeted into the Mediterranean, but the cause of the crash that killed all 66 on board remains unclear.
Search crews are scouring for further wreckage of the aircraft. Experts said answers will come only with an examination of the wreckage and the plane's cockpit voice and flight data recorders, commonly known as black boxes.