Պուտինը ներկա կգտնվի «Ֆորմուլա-1»-ի Սոչիի «Գրան-պրի»-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը մայիսի 1-ին Սոչիում ներկա կգտնվի «Ֆորմուլա-1»-ի առաջնության ռուսական փուլին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հաղորդում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
Երրորդ անգամ Ռուսաստանում անցկացվող «Ֆորմուլա»-ի մրցարշավը կանցկացվի «Սոչի ավտոդրոմ»-ում՝ միջազգային ավտոմրցումների ամենաժամանակակից  ռուսական մայրուղում:
Ռուսաստանն իրավունք է ստացել անցկացնել Աշխարհի առաջնության փուլերից մեկը 2010 թվականի հոկտեմբերի 14-ին: «Ֆորմուլա-1» ընկերությունների խմբի հետ համաձայնագրով՝ «Ռուսաստանի Գրան-պրի»-ն ամեն տարի կանցկացվի 2014-2020 թվականների ընթացքում:

Владимир Путин 1 мая посетит гонки "Формулы-1" в Сочи
Президент РФ Владимир Путин 1 мая посетит гонки российского этапа чемпионата мира "Формула-1" в Сочи. Как передает Арменпресс, об этом сообщила пресс-служба Кремля.
Третьи в истории России соревнования "Формулы-1" пройдут на "Сочи Автодроме" - самой современной российской трассе для проведения международных автоспортивных соревнований.
Россия получила право проведения этапа чемпионата мира 14 октября 2010 года. Соглашение с группой компаний "Формула-1" предусматривает проведение этапов гонок "Гран- при России" ежегодно с 2014 по 2020 гг.