Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր այցելողներին կտրամադրվի անվճար տրանսպորտ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի քաղաքապետի 2016 թվականի ապրիլի 19-ի «Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված միջոցառում կազմակերպելու մասին» որոշման համաձայն` 2016թ. ապրիլի 24-ին Հայոց մեծ եղեռնի զոհերի հիշատակի օրվա կապակցությամբ Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր այցելողները «Հրազդան» մարզադաշտին հարող տարածքից ժամը 08.30-ից մինչև 22.00-ն անվճար կփոխադրվեն հետևյալ երթուղիներով.
•Թ.1 երթուղի- «Հրազդան» մարզադաշտ - Աթենքի փողոց - Հաղթանակի կամուրջ, Արգիշտիի-Իտալիայի-Խորենացու-Ագաթանգեղոսի փողոցներ-մետրոպոլիտենի «Զորավար Անդրանիկ» կայարան:
Հետադարձը` Ագաթանգեղոսի - Գր. Լուսավորչի - Արգիշտիի փողոցներ - Հաղթանակի կամուրջ - Աթենքի փողոց - «Հրազդան» մարզադաշտ:
•Թ.2 երթուղի- «Հրազդան» մարզադաշտ-Ծիծեռնակաբերդի խճուղի- Լենինգրադյան, Կիևյան փողոցներ- մետրոպոլիտենի «Բարեկամություն» կայարան:
Հետադարձը` նույն ուղեգծով:
Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:

Для посетителей Цицернакаберда будет предоставлен бесплатный транспорт
Согласно решения мэрии Еревана от 19-го апреля «Об организации мероприятий к дню памяти жертв Геноцида армян», 24-го апреля для посетителей Цицернакаберда будет предоставлен бесплатный транспорт от стадиона «Раздан» до Мемориала в Цицернакаберде, с 08.30 до 22.00, по следующим маршрутам:
•N.1 маршрут- от стадиона «Раздан» - Улица Атенка – Мост Победы, по улицам Аргишти, Италии, Хоренаци, Агатангехоса – до М. «Зоравар Андраник»
Обратный маршрут - ул. Агатангехоса – Лусаворича- Аргишти- Мост Победы, Улица Атенка - стадиона «Раздан».
•N.2 маршрут- от стадиона «Раздан» - пр. Цицернакаберда – ул. Ленинградян – Киевян – М.«Барекамутюн».