Արծրուն Հովհաննիսյանը բարձր է գնահատում հայկական հրետանային, ՀՕՊ և ՌԷՊ ստորաբաժանումների արդյունավետությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը «Ֆեսյբուք»-ի իր էջում կատարած գրառումով անդրադարձել է ԼՂՀ դեմ Ադրբեջանի սանձնազերծած ապրիլյան ագրեսիայի օրերին հայկական կողմի հրետանային, հակաօդային պաշտպանության (ՀՕՊ) և ռադիոէլեկտրոնային պայքարի (ՌԷՊ) ստորաբաժանումների արդյունավետ գործողություններում։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նա նշել է. «Մի փոքրիկ դիտարկում «Զենք չունենք շարքից»: Մարտական գործողությունների ինտենսիվությունը աննախադեպ էր լոկալ պատերազմների համար: Հրետանու մասով մենք արդեն նշել ենք դա, հայ հրետանավորները հրաշքներ են գործել: Խորհրդային դասական ռազմագիտության լեզվով ասած. հայկական կողմից գործել է գնդային և դիվիզիայի հրետանային խմբեր, հիմնականում դիվիզիոններ, որոնք իրենց երեք անգամ քիչ կրակով հաղթել են բանակային մակարդակի հրետանային խմբավորումներին:
Սակայն գրեթե չի խոսվում հայկական ՀՕՊ և ՌԷՊ ստորաբաժանումների աշխատանքի մասին: Նրանք ևս չափազանց բարձր արդյունքներ են գրանցել: Այս օրերին համեմատականներ կատարեցի, և մեր կողմից խոցված կամ վնասազերծած 14 ԱԹՍ, որից մի քանիսը մարտական, ցուցանիշը ըստ էության ևս աննախադեպ է:
Հ.Գ. դեռ շատ դետալներ կբացվեն, մանրամասն կվերլուծվեն և այդ էմոցիոնալ գնահատականների փոխարեն իրենց տեղը կգտնեն փորձագիտական գնահատականները»:

Artsrun Hovhannisyan highly assess effectiveness of Armenian artillery, air defense and REC
YEREVAN, APRIL 20, ARMENPRESS. Press secretary of the Armenian Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan made a note on his Facebook page referring to the effectiveness of Armenian artillery, air defense and Radio Electronic Combat (REC) during the days of Azerbaijani aggression in April.
“Armenpress” reports Hovhannisyan mentioned, “A small remark referring to the rumors of “We have no weapons”. The intensity of military actions was unprecedented for a local war. In terms of artillery, we have already mentioned that Armenian artillerists worked miracles. In the language of classical Soviet military education, regimental and division artillery units operated from the Armenian side, which triumphed over an artillery unit on an army level with fire thrice less than the adversary’s.
But very little is mentioned about the Armenian air defense and REC units. They also recorded extremely high results. I made some comparisons these days, and the 14 UAVs, some of which combat ones, destroyed or neutralized by us is also unprecedented.
PS. Many details will still be revealed and studied and expert assessments will substitute the emotional ones”.