ՀԱՊԿ-ի ԱԳ փոխնախարարները Երեւանում կքննարկեն արտաքին քաղաքական գործունեության համակարգման հարցերը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության անդամ պետությունների ԱԳ փոխնախարարներն ապրիլի 19-ին Երեւանում կքննարկեն արտաքին քաղաքական գործունեության համակարգման հարցերը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է կազմակերպության մամուլի ծառայությունը:
Նրա տվյալներով՝ հանդիպմանը կմասնակցի կազմակերպության գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Արա Բադալյանը, իսկ խորհրդակցությունը կնախագահի Հայաստանի արտաքին գործերի փոխնախարար Շավարշ Քոչարյանը:
«Կոնսուլտացիաների ընթացքում նախատեսվում Է քննարկել ՀԱՊԿ-ի մի քանի հայեցակարգային փաստաթղթեր, ինչպես նաեւ կազմակերպության անդամ պետությունների արտաքին քաղաքական գործունեության համակարգման հարցերը»,-ասված Է ՀԱՊԿ-ի պաշտոնական կայքում:

CSTO foreign ministers to discuss foreign policy in Yerevan
YEREVAN, APRIL 18, ARMENPRESS. The Press Service of the CSTO informed “Armenpress” that on April 19 the Foreign Ministers of CSTO will discuss coordination issues of foreign policy in Yerevan. The meeting will be chaired by Deputy Foreign Minister of Armenia Shavarsh Kocharyan. Deputy Secretary General of CSTO Ara Badalyan will take part.
“Several conceptual documents of the CSTO are scheduled to be discussed during the consultations, as well as foreign policy coordination issues of CSTO member states”, reads the CSTO website announcement.