ՀԱՊԿ-ի ԱԳ փոխնախարարները Երեւանում կքննարկեն արտաքին քաղաքական գործունեության համակարգման հարցերը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության անդամ պետությունների ԱԳ փոխնախարարներն ապրիլի 19-ին Երեւանում կքննարկեն արտաքին քաղաքական գործունեության համակարգման հարցերը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է կազմակերպության մամուլի ծառայությունը:
Նրա տվյալներով՝ հանդիպմանը կմասնակցի կազմակերպության գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Արա Բադալյանը, իսկ խորհրդակցությունը կնախագահի Հայաստանի արտաքին գործերի փոխնախարար Շավարշ Քոչարյանը:
«Կոնսուլտացիաների ընթացքում նախատեսվում Է քննարկել ՀԱՊԿ-ի մի քանի հայեցակարգային փաստաթղթեր, ինչպես նաեւ կազմակերպության անդամ պետությունների արտաքին քաղաքական գործունեության համակարգման հարցերը»,-ասված Է ՀԱՊԿ-ի պաշտոնական կայքում:

Заместители глав МИД стран-членов ОДКБ встретятся в Ереване
Заместители глав МИД государств-членов ОДКБ обсудят 19 апреля в Ереване вопросы координации внешнеполитической деятельности. Как передает Арменпресс, об этом сообщила в понедельник пресс-служба организации.
По данным пресс-службы, во встрече примут участие заместитель генсека организации Ара Бадалян, а председательствовать на консультациях будет замминистра иностранных дел Армении Шаварш Кочарян.
"В ходе консультаций предполагается рассмотреть некоторые концептуальные документы ОДКБ, а также вопросы координации внешнеполитической деятельности государств — членов организации", — говорится на официальном сайте ОДКБ.