Դոլարը 0.41 դրամով արժեզրկվել է, ռուբլին 0.13-ով` արժևորվել
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ազգային արժույթի նկատմամբ ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքը մարտի 30-ին կազմել է 481.26 դրամ: Այն նախորդ օրվա համեմատ նվազել է 0.41 դրամով: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից:
Եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 544.69 դրամ՝ աճելով 5.46 դրամով, բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը 692.53 դրամ է՝ աճելով 6.10 դրամով: Ռուսական ռուբլու փոխարժեքը մարտի 30-ին կազմել է 7.13 դրամ` աճելով 0.13 դրամով: Թանկարժեք մետաղների համար բանկի կողմից սահմանվել են հետևյալ գները` արծաթ 233.02 դրամ, ոսկի՝ 18,969.73 դրամ, պլատին՝ 14,668.28 դրամ։

US dollar depreciated by 0.41 and Russian ruble appreciated by 0.13 drams
YEREVAN, MARCH 30, ARMENPRESS. The Central Bank of the Republic of Armenia informs that on March 30 the USD exchange rate was 481.26 AMD which is a decrease of 0.41 drams compared to the previous day.
“Armenpress” reports that the euro appreciated by 5.46 drams forming 544.69 drams. Russian ruble increased by 0.13 drams, forming 7.13 drams.
The prices for precious metals are as follows: the price for gold per gram is 18 thousand 969.73 AMD, silver- 233.02 AMD, and platinum – 14 thousand 668.28 AMD.