Հայաստանում վստահ են, որ միջազգային կառույցներն արձանագրում են Բաքվի սադրանքները
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստան Հանրապետության պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը վստահ է, որ միջազգային համապատասխան կառուցները փաստում են Բաքվի սադրանքները: Հովհաննիսյանը, ի պատասխան Ադրբեջանի կողմից հերթական կեղիքի և կեղծիքն իբր «ապացուցող» տեսանյութի տարածմանը, հայտարարել է, որ հայկական կողմը կորուստ չունի և հակառակորդի ցանկացած ոտնձգությանը տալիս է արժանի հակահարված։ «Ադրբեջանական լրատվականների կողմից տարածած տեսանյութը միայն հաստատում է այն, ինչ մենք երեկ նշում էինք։ Հակառակորդը սադրում ու լարում է իրավիճակը։ Հայկական կողմը որևէ կորուստ չունի և հակառակորդի ցանկացած ոտնձգությանը տալիս է արժանի հակահարված։ Վստահ ենք, որ այս սադրանքը միջազգային համապատասխան կառուցները փաստում են»,-նշել է ՊՆ մամուլի խոսնակը:
Ադրբեջանական մամուլը երկու օր անընդմեջ՝ մարտի 4-ին և 5-ին ապատեղեկատվություն և ինչ-որ տեսանյութ է տարածում իբր հայկական կողմը փորձել է դիվերսիա իրականացնել, իսկ Ադրբեջանի զինուժը հակահարված է հասցրել, վնասազերծել է հայկական տեխնիկան՝ արձակված արկերով, իսկ հայկական զինվորների շրջանում էլ կան տասնյակ զոհեր: Մարտի 4-ին Արծրուն Հովհաննիսյանը նշել էր, որ Ադրբեջանին ամենուր հայկական դիվերսիաներ են երևում, դիվերսիավախ է նկատվում: Ըստ նրա` այս ապատեղեկատվությունը իրականում իրավիճակի լարմանն է միտված: Հակառակորդը կրակոցները ինտենսիվացնում է և խոսում լարման մասին: Իրականում իրավիճակը բավականին հանգիստ էր: Հայկական կողմը խստագույնս կարձագանքի ցանկացած սադրանքի և ոչ մի ոտնձգություն անարձագանք չի մնա:

Armenians are convinced that international organizations document Baku-led provocations
YERVAN, MARCH 5, ARMENPRESS.  Artsrun Hovhannisyan, Spokesperson of Armenia’s Defense Minister, is convinced that relevant international organizations document Baku-initiated provocations. In response to the regular fraud by Azerbaijan and a footage allegedly proving that fraud, Hovhannisyan announced that the Armenian side has suffered no casualties and adequately retaliates to any aggression of the enemy. “The footage released by Azerbaijani mass media is nothing more than a confirmation of what we were saying yesterday. The enemy provokes and escalates the situation. The Armenian side has suffered no casualties and adequately retaliates to any aggression of the enemy. We are convinced that this provocation has been documented by relevant international organizations”, the spokesperson mentioned.
On March 4 and 5 the Azerbaijani media spreads disinformation accompanied by a footage that the Armenian side allegedly attempted to undertake a subversive action and the Azerbaijani armed forces responded, neutralizing the equipment belonging to Armenians and inflicting dozens of human losses. On March 4 Hovhannisyan mentioned that the Azerbaijanis imagine Armenian subversive actions everywhere, they already suffer “a syndrome of subversive actions”. According to him, this disinformation aims to escalate the situation in reality. The adversary intensifies shootings and speaks about tension. In fact, the situation was quite calm. The Armenian side will severely retaliate to any provocation and no aggression will remain without response.