Նախագահականում կայացած հանդիպման ընթացքում ՀՅԴ-ի հետ համագործակցության հարց չի քննարկվել
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը հանդես է եկել ծրագրային ելույթով, որում անդրադարձել է Հայաստանի արտաքին և ներքին մարտահրավերներին: Նախագայականում կայացած հանդիպումից հետո լրագրողների հետ զրույցում այս մասին հայտնեց ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
«Խոսքը գնացել է գլոբալ, համակարգային հարցերի շուրջ, սոցիալ-տնտեսական քաղաքականության, պաշտոնյաների գործունեության, կոռուպցիայի դեմ պայքարի, մամուլի ազատության, ժողովրդավարության զարգացման: Չի եղել մի ոլորտ, որին Նախագահը չի անդրադարձել իր ելույթում»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ընդգծեց Շարմազանովը:
Շարմազանովը հստակեցրեց, որ հանդիպման ընթացքում ՀՅԴ-ի հետ համագործակցության հարց չի քննարկվել: «Ընդհանուր խոսք է գնացել կուսակցությունների դերի բարձրացման մասին, իսկ կոնկրետ ՀՅԴ-ի հետ համագործակցության  հուշագրի մասին խոսք չի եղել»,- ասաց նա:

Issues referring to cooperation with ARF not discussed at meeting in Presidential Palace
YEREVAN, FEBRUARY 12, ARMENPRESS.  The President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan delivered a policy speech referring to domestic and foreign threats facing Armenia. National Assembly Vice President Eduard Sharmazanov told the journalists about this after the meeting at the Presidential Palace.
“Major issues, such as administrative, social-economic, activities of officials, fight against corruption, freedom of media, and reinforcement of democracy were the topics of the speech. There was no a single sphere that was not touched upon in the President’s speech”, “Armenpress” reports, Sharmazanov stated.
Sharmazanov clarifies that cooperation with the ARF was not discussed at the meeting. “There was a general reference to increasing the role of parties, but there were no talks over the memorandum with the ARF”, he said.