Հայաստանը կմիանա ֆինասնական ոլորտում տեղեկատվության փոխանակման մասին ԵԱՏՄ-ի համաձայնագրին
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանը կմիանա ֆինասնական ոլորտում տեղեկատվության, այդ թվում՝ գաղտնի տեղեկատվության, փոխանակման մասին Եվրասիական տնտեսական միության համաձայնագրին՝ ֆինանսական շուկաներում կապիտալի ազատ շարժն պահովելու համար պայմանների ստեղծման նպատակով, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ՏԱՍՍ-ին:
Ռուսաստանի վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդեւը հաձնարարել Է առաջին փոխվարչապետ Իգոր Շուվալովին ՌԴ կառավարության անունից ստորագրել այդ Համաձայնագրին Հայաստանի միանալու մասին արձանագրությունը:
Կառավարության համապատասխան կարգադրությունը հրապարակված Է իրավական տեղեկատվության պաշտոնական պորտալում: Եվրասիական տնտեսական միության մնացած մասնակիցները տվյալ համաձայնագիրը կնքել են 2014 թվականի դեկտեմբերի 23-ին:

Armenia joined the EAEU agreement on exchange of information in the financial sector
YEREVAN, FEBRUARY 8, ARMENPRESS. Armenia which has become in the last year a member of the Eurasian Economic Union (Russia, Belarus, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Armenia), will join the agreement on the exchange of information, including confidential information in order to create conditions for the free movement of capital in the financial market, “Armenpress” reports citing TASS.
Russian Prime Minister Dmitry Medvedev instructed the First Deputy Prime Minister Igor Shuvalov to sign on behalf of the Government of Russian Federation the protocol of Armenia’s accession to the agreement.
Relevant government order is published on the official website of the legal information. Other participants of the Eurasian Economic Union signed this agreement on December 23, 2014.