Հայաստանը կմիանա ֆինասնական ոլորտում տեղեկատվության փոխանակման մասին ԵԱՏՄ-ի համաձայնագրին
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանը կմիանա ֆինասնական ոլորտում տեղեկատվության, այդ թվում՝ գաղտնի տեղեկատվության, փոխանակման մասին Եվրասիական տնտեսական միության համաձայնագրին՝ ֆինանսական շուկաներում կապիտալի ազատ շարժն պահովելու համար պայմանների ստեղծման նպատակով, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ՏԱՍՍ-ին:
Ռուսաստանի վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդեւը հաձնարարել Է առաջին փոխվարչապետ Իգոր Շուվալովին ՌԴ կառավարության անունից ստորագրել այդ Համաձայնագրին Հայաստանի միանալու մասին արձանագրությունը:
Կառավարության համապատասխան կարգադրությունը հրապարակված Է իրավական տեղեկատվության պաշտոնական պորտալում: Եվրասիական տնտեսական միության մնացած մասնակիցները տվյալ համաձայնագիրը կնքել են 2014 թվականի դեկտեմբերի 23-ին:

Армения присоединится с соглашению ЕАЭС об обмене информацией в финансовой сфере
Армения, ставшая в прошлом году членом Евразийского экономического союза (РФ, Белоруссия, Казахстан, Киргизия, Армения), присоединится к Соглашению об обмене информацией, в том числе конфиденциальной, в финансовой сфере в целях создания условий на финансовых рынках для обеспечения свободного движения капитала, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Премьер-министр России Дмитрий Медведев поручил первому вице-премьеру Игорю Шувалову подписать от имени правительства РФ Протокол о присоединении Армении к этому Соглашению. Соответствующее распоряжение правительства опубликовано на официальном портале правовой информации. Остальные участники Евразийского экономического союза заключили данное Соглашение 23 декабря 2014 года.