«Ֆեյսբուք»-ով ոչ մի գաղտնի բան չպետք է գրվի. մասնագետ
ԵՐԵՎԱՆ,4 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պետական գաղտնիքներ «Ֆեյսբուք»-ով փոխանցելը վերջին բանն է, որ կարելի է անել: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում փետրվարի 4-ին նշեց տեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Սամվել Մարտիրոսյանը:
«Ֆեյսբուք»-ն ստեղծված չէ գաղտնի խոսակցությունների համար, որովհետև գաղտնիությունը ենթադրում է նամակագրությունը ոչնչացնելու հնարավորություն: Բայց եթե նույնիսկ շատ լավ գաղտնիություն պահեք «Ֆեյսբուք»-ում, չեք կարող ջնջել դիմացինի գրածները»,-«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` նշեց Սամվել Մարտիրոսյանը:
Մասնագետի խոսքով` իհարկե, սոցիալական ցանցն ունի շատ լավ ստեղծված անվտանգության համակարգ, որը կարելի է կիրառել:
«Բավականին անվտանգ կարելի է լինել: Բայց ֆեյսբուքյան վիրուսները ստեղծված են բոլոր անվտանգության համակարգերը շրջանցելու համար: Եթե ձեր «Ֆեյսբուք»-ը վարակվել է վիրուսով, մնացածը երկրորդական է: Ոչ մի գաղտնի բան չպետք է ֆեյսբուքով գրվի, չի էլ նախատեսված»,-հավելեց նա:

Nothing confidential should be written in “Facebook”. Specialist
YEREVAN, FEBRUARY 4, ARMENPRESS. Transferring of State secrets by Facebook is the last thing that can be done. Security specialist Samvel Martirosyan informed about this during the interview with the reporters on February 4.
“Facebook is not created for secret conversations, as confidentiality assumes opportunities for deleting conversations. But even if you keep a very good privacy in "Facebook", you cannot delete others' writings”, “Armenpress” reports Samvel Martirosyan mentioned.
According to the specialist the social network, of course, has created a very good security system, which can be applied.
“One can be quite safe. But all Facebook viruses are created to bypass all security systems. If your Facebook got a virus, the other things become secondary. It was not even intended to write secret information in Facebook.