Բակո Սահակյանը Բանակի օրվա կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 28-ին Բանակի օրվա կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Արցախի նախագահի ուղերձում ասված է.
«Մեծարգո Սերժ Ազատի,
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Բանակի օրվա կապակցությամբ, տոն, որը թանկ ու հիշարժան է յուրաքանչյուր հայի համար:
Հայոց փառապանծ բանակը անկախության ծնունդն է, ողջ հայ ժողովրդի հպարտությունը, որին նա սիրում ու փայփայում է հարազատ զավակի պես: Նրա  քաջարի զինվորներն այսօր էլ, իրենց հերոս պապերի ու հայրերի օրինակով, անձնվիրաբար ծառայում են հայրենիքի պաշտպանության սուրբ գործին` ցուցաբերելով  անկրկնելի սխրանք ու խիզախություն:
Բանակի ստեղծման ու կայացման, նրա շարունակական զորացման ու բարգավաճման գործում մեծ է Ձեր անձնական ավանդը: Դուք արել եւ անում եք հնարավորը հայկական երկու հանրապետությունների պաշտպանունակության ամրապնդման, համազգային խնդիրների լուծման ու նպատակների իրականացման ուղղությամբ:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ եւ Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի ողջ անձնակազմին` այս նվիրական տոնի կապակցությամբ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ` ի փառս Մայր Հայրենիքի եւ հարազատ ժողովրդի»:

Artsakh Republic President congratulates President of Armenia on Army Day
YEREVAN, JANUARY 28, ARMENPRESS. Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent congratulatory address on the Day of the Army to the Republic of Armenia President Serzh Sargsyan on January 28. “Armenpress” was informed about this by Central Information Department of the Office of the President of the Artsakh Republic.
"Honorable President Sargsyan,
On behalf of the Artsakh people, the authorities and on myself personally I would like to convey sincere congratulations on the Day of the Army, a holiday that is considered very important for all the Armenians.
The glorious Armenian army is the offspring of independence, the pride of all Armenian people, who love and cherish it like their child. Its brave soldiers, following the lead of their ancestors, devotedly carry out the sacred duty of defending the Homeland, performing and displaying unique feats and courage.
You have had a great personal contribution in the establishment and formation of the Army, its ongoing enhancement and development. You are doing your best for consolidating defense capability of the two Armenian states, solving issues and reaching goals of nation-wide nature.
I once again congratulate You and the whole personnel of the Republic of Armenia's armed forces on this cherished holiday and wish peace, good health and great success for the glory of Mother Armenia and the native people".