«Գրեյնջ հոլդինգ»-ը պատրաստվում է ՀՀ-ում իրականացնել 400 մլն դոլարի ներդրումային ծրագիր
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է բրիտանական «Գրեյնջ հոլդինգ» ընկերության ղեկավար Շեյխ Ասադին, ով պատրաստվում է Հայաստանի ջերմային էներգետիկայի արտադրության ոլորտում շուրջ 400 մլն ԱՄՆ դոլար արժողությամբ ներդրումային ծրագիր իրականացնել: Այս համատեքստում զրուցակիցները քննարկել են ձեռք բերված պայմանավորվածությունների և ներկայում տարվող աշխատանքների ընթացքը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, «Գրեյնջ հոլդինգ»-ի ղեկավարը միաժամանակ նշել է, որ ընկերությունը մտադիր է չսահմանափակվել այս ներդրումային ծրագրով և շահագրգռված է ընդլայնել համագործակցության ուղղությունների շրջանակը:
Հովիկ Աբրահամյանը կարևորել է մեր երկրի էներգետիկայի ոլորտում նման խոշոր ներդրումային ծրագրի իրականացումը և գոհունակություն հայտնել այդ ուղղությամբ կատարվող գործնական քայլերի կապակցությամբ: Վարչապետը ողջունել է նաև «Գրեյնջ հոլդինգ»-ի՝ Հայաստանում տարբեր ոլորտներում ներդրումային ծրագրեր իրականացնելու պատրաստակամությունը և նշել, որ կառավարությունը պատրաստ է զարգացնել համագործակցությունը:

”Grange Holding” plans to implement $400 million investment project in Armenia
YEREVAN, DECEMBER 19, ARMENPRESS. Prime Minister of the Republic of Armenia Hovik Abrahamyan received the head of UK-based “Grange Holding” company Sheikh Assad on December 19, who plans to invest $400 million in thermal energy production. In this context the interlocutors discussed the implementation process of reached agreements and current works. As “Armenpress” was informed from the Information and Public Relations Department of the Government of Armenia, the head of ”Grange Holding” mentioned that the company does not intend to limit its activities with this investment project and is interested in expanding the fields of cooperation.
Hovik Abrahamyan highlighted the implementation of such a large project in the energetic sector of our country and expressed satisfaction over the practical steps taken in the direction. The PM also hailed the readiness of ”Grange Holding” to invest in other sectors of Armenia and mentioned that the Government is ready to develop the cooperation.