ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն իրականացնում են իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում նոյեմբերի 30-ին և լույս դեկտեմբերի 1-ի գիշերը հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 50 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 900 կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը՝ խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով պատժիչ գործողությունների:

YEREVAN, DECEMBER 1, ARMENPRESS. The rival violated the ceasefire regime for over 50 times in the line of contact of the Karabakh-Azerbaijani opposing armies on November 30 and during the night of December 1. More than 900 shots were fired towards Armenian frontier troops from weapons of different caliber during the abovementioned period.
The Press Service of the Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic informed “Armenpress” that the frontier troops of the Defense Army confidently carry out their military duty, taking punitive measures only if necessary.