ՀՀ Նախագահը Ռուբեն Գևորգյանցին շնորհավորել է 70-ամյակի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի կինեմատոգրաֆիստների միության նախագահ, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ռուբեն Գևորգյանցին` ծննդյան 70-րդ տարեդարձի առթիվ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասված է.
«Ժամանակակից հայ կինեմատոգրաֆիայում երկար տարիների Ձեր աշխատանքով և նվիրումով Դուք ստեղծել եք ինչպես խաղարկային, այնպես էլ փաստավավերագրական բազմաթիվ կինոնկարներ, Ձեր զգալի նպաստն եք բերել նաև կինոգործիչների նոր սերնդի դաստիարակության գործում:

YEREVAN, NOVEMBER 30, ARMENPRESS. President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan sent a congratulatory message to President of the Union of Cinematographers of Armenia, People’s Artist of the Republic of Armenia Rouben Gevorkyants on his 70th birthday. As “Armenpress” was informed by the Department of Public Relations and Mass Media of the Office to the President of the Republic of Armenia, the presidential message reads:
“You have created both feature and documentary films due to your work and commitment of many years to modern Armenian cinematography; you have had your significant contribution to bringing up the new generation of cinematographers.