Ադրբեջանը հայ դիրքապահների ուղղությամբ նախորդ շաբաթ արձակել է 6 հազար կրակոց
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության բանակի օպերատիվ տվյալների համաձայն` նոյեմբերի 22-28-ը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում ադրբեջանական կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 300 անգամ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ ՊԲ-ից, այդ ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 6000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանն առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

За прошедшую неделю противник нарушил режим перемирия 300 раз
Согласно оперативным данным Армии обороны Арцаха,  22-28ноября   на линии соприкосновения  карабахских и азербайджанских противоборствующих сил противник нарушил режим прекращения огня  около  300   раз. В сторону армянских позиций произведено более 6000 выстрелов из стрелковых орудий разного калибра, в том числе     и гранатометов типа  РПГ-7.
Как сообщили  Арменпресс  в пресс-службе АО НКР, передовые силы  Армии обороны полностьювладеют оперативно-тактической  ситуацией и  продолжают уверенно  контролировать линию соприкосновения по всей ее протяженности.