Ռուսաստանում զանգվածային ծեծկռտուքից 19-ամյա հայ է տուժել
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Վոլգոգրադ քաղաքում նոյեմբերի 26-ին տեղի ունեցած զանգվածային ծեծկռտուքի հետևանքով տուժել է 19-ամյա Գևորգ Ղազարյանը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով ռուսական լրատվամիջոցը, ծեծկռտուքին մասնակցել է 40-ից ավելի մարդ, նրանից տասը տարբեր աստիճանի վնասվածքներով տեղափոխվել են վնասվածքաբանական բուժանմունք: Հոսպիտալացվածների թվում է նաև հայ երիտասարդը:
Ինչպես պատմել է ծեծկռտուքի մասնակիցներից մեկը, քաշքշուկի պատճառը նախօրեին ծագած վեճն է եղել, երբ մի քանի երիտասարդներ բախվել էին այգում: «Մենք ընկերներով զբոսնում էինք ատրակցիոնների զբոսայգում: Մեզ հանդիպակաց երեք անծանոթ էին գալիս, որոնցից մեկը հարբած էր: Նա հրեց մեզնից մեկին եւ փորձեց կռիվ սադրել»,- ասել է նա: Հաջորդ օրը վիճաբանությունը շարունակվել է սոցիալական ցանցում, և կողմերը պայմանավորվել են հանդիպել Տրակտորոզավոդսկի ատրակցիոնների զբոսայգում:  Պայմանավորվածության վայր է եկել մի կողմից 11, մյուս կողմից՝ 30 մարդ:

В ходе массовой драки в Волгограде пострадал 19-летний армянин
В парке аттракционов в Тракторозаводском районе Волгограда произошла массовая драка, в ходе которой пострадал также 19-летний армянин Геворк Казарян. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на российские СМИ, причиной потасовки стал конфликт между несколькими участниками. Накануне побоища они столкнулись в парке и между ними произошла перепалка.
«Мы с друзьями прогуливались по парку аттракционов, — пояснил один из участников конфликта. — На встречу нам шли трое незнакомцев, один из которых был в состоянии алкогольного опьянения. Он толкнул одного из нашей компании и пытался спровоцировать драку».
На следующий день местные жители продолжили выяснять отношения в социальной сети. После чего договорились о встрече. На массовую драку пришли 11 человек с одной стороны и 30 с другой. Причем некоторые из них были вооружены палками.
«В результате конфликта 10 человек были доставлены в травмпункт с травмами различной степени тяжести, — пояснили в медучреждении города. — Всем была оказана медицинская помощь».