ԵՄ-ն այլեւս չի կարող գաղթականների ընդունել. Ֆրանսիայի վարչապետ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայի վարչապետ Մանուել Վալսը հայտարարել Է, որ Եվրոպայն այլեւս չի կարող գաղթականների ընդունել Մերձավոր Արեւելքից եւ պետք Է ուժեղացնի իր սահմանների պահպանությունը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով BBC-ին:
«Դա չի նշանակում, թե ես քննադատում եմ Գերմանիային: Գերմանիան արել Է իր ընտրությունը, սակայն նա պետք Է գիտակցի ամբողջ պատասխանատվությունը»,- նշել Է Վալսը լրագրողների հետ կայացած զրույցի ժամանակ:
Նրա խոսքով՝ Ֆրանսիան եւ Բելգիան պետք Է դադարեցնեն միգրանտների ընդունումն ակնհայտ պատճառներով: Վարչապետը նշել Է, որ Ֆրանսիան մտադիր Է կատարել 2015 – 2016 թվականներին մինչեւ 30 հազար գաղթականներ ընդունելու իր հանձնառությունը, սակայն ընդգծել Է, որ ֆրանսիացիները գիտեն, որ նոյեմբերի 13-ին Փարիզում ահաբեկչական գործողություններ կատարածներից ոմանք երկիր են ժամանել միգրանտների շարքերում:

Премьер Франции: ЕС больше не может принимать беженцев
Премьер-министр Франции Мануэль Вальс заявил, что Европа больше не может принимать беженцев с Ближнего Востока и должна усилить охрану своих границ, сообщает Арменпресс со ссылкой на BBC.
"Это не означает, что я критикую Германию. Германия сделала свой выбор, однако она должна осознавать всю ответственность", - отметил Вальс в беседе с журналистами.
По его словам, Франция и Бельгия должны прекратить прием мигрантов по очевидным причинам.
Премьер отметил, что Франция намерена выполнить свое обязательство по приему до 30 тысяч беженцев в 2015-2016 годах, однако подчеркнул, что французы знают о том, что некоторые исполнители терактов в Париже 13 ноября прибыли в страну именно в рядах мигрантов.