Հանցավոր խմբավորման 10 անդամները տեղափոխվեցին ԱԱԾ ձերբակալվածների պահման վայր
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության և ոստիկանության հատուկ ուժերը Նորք-Մարաշ վարչական շրջանի 9-րդ փողոցից նոյեմբերի 25-ին ձերբակալված հանցավոր խմբի 10 անդամներին տեղափոխեցին ԱԱԾ ձերբակալվածների պահման վայր: «Արմենպրես»-ի ֆոտոխցիկն արձանագրել է հանցավոր խմբավորման տեղափոխման կադրերը, որոնք քիչ ուշ կհրապարակվեն գործակալության կայքում:
«Արմենպրես»-ի թղթակիցը տեղեկացնում է, որ փողոցը շարունակում է փակ մնալ. թույլատրված է միայն բնակիչների շարժը այդ հատվածում, իսկ մեքենաների մուտքը արգելված է: Փողոցի բնակիչներից մեկը, ում տունը վնասազերծված հանցավոր խմբի անդամների տան դիմաց է, պատմել է, որ առավոտյան 05:30-ի սահմաններում ձայներ է լսել, սակայն մի քանի րոպե անց ամեն ինչ հանդարտվել է: Արդեն առավոտյան նկատել են, որ փողոցը լի է ոստիկաններով ու հատուկ գործողություն է իրականացվել: Նա նշել է, որ տան բնակիչները կասկածներ չեն առաջացրել, ոչ մի տարօրինակ բան չեն նկատել նրանց վարքում:
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային անվտանգության ծառայության մարմինների կողմից իրականացված օպերատիվ քննչական աշխատանքների արդյունքում բացահայտվել է կազմակերպված հանցավոր խմբակցություն, որը նպատակ է հետապնդել ՀՀ տարածքում կազմակերպել մի շարք ծանր հանցագործություններ:
Նոյեմբերի 25-ին Ոստիկանության հետ համատեղ խուզարկությունների ընթացքում  հայտնաբերվել են տարբեր տեսակի ինքնաձիգեր, ատրճանակներ, նռնականետեր (այդ թվում «մուխա» տեսակի), նռնակներ, պայթուցիկ նյութեր և պայթուցիկ սարքեր, կապի միջոցներ, փամփուշտներփամփշտակալներ, ռազմական հանդերձանք՝ այդ թվում զրահաբաճկոններ: Խուզարկության պահին առանձնատանը, Արթուր Վարդանյանի գլխավորությամբ, հավաքված են եղել հանցավոր խմբակցության 9 անդամները, որոնք ձերբակալվել են:

10 members of criminal group transferred to detention facility of Armenia National Security Service
YEREVAN, NOVEMBER 25, ARMENPRESS. Special forces of the National Security Service and the Police of the Republic of Armenia transferred 10 members of the criminal group arrested in Street N 9 of Nork-Marash Administrative district on November 25 to detention facility of Armenia National Security Service. “Armenpress” will later present its footage of the transfer of the criminal group members.
“Armenpress” correspondent reports that the street is still closed. “Armenpress” correspondent informs from the scene that the entry of cars is not permitted. A local resident of the street whose house is located in front of the house of the members of the neutralized criminal group said that he had heard sounds at approximately 05:30 in the morning but moments later everything calmed down.  They saw in the morning that the street was full of policemen and that а special-forces raid had been carried out. He also added that the residents of the house did not raise any suspicions and they did not observe anything strange about their behavior.
As “Armenpress” was informed by the press center of the National Security Service of the Republic of Armenia, Armenia citizen, former resident of Yerevan, Artur Vardanyan residing abroad arrived in Armenia in 2015, formed and headed a criminal group. According to preliminary agreement, the group illegally acquired a large number of weapons and ammunition concealing it in a rented house in Nork district of Yerevan.