Պուտինը նոյեմբերի 23-ին կայցելի Իրան՝ մասնակցելու գազ արտահանող երկրների համաժողովին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը հայտնել Է, որ Վլադիմիր Պուտինը նոյեմբերի 23-ին կայցելի Իրան՝ մասնակցելու Գազ արտահանող երկրների համաժողովին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ՌԻԱ Նովոստիին:
Ուշակովը նշել Է, որ նախատեսված են Պուտինի երկկողմ շփումները մասնակից երկրների ղեկավարների հետ:
«Մենք պատրաստվում ենք մասնակցել Գազ արտահանող երկրների ֆորումի գագաթնաժողովին, որը նոյեմբերի 23-ին տեղի Է ունենալու Թեհրանում, եւ ակներեւ Է Ռուսաստանի մասնակցությունը բարձր մակարդակով, մեր նախագահը կմեկնի այնտեղ»,-ասել Է Ուշակովը լրագրողներին:
Դրա հետ մեկտեղ նա չի բացառել երկկողմ շփումների հնարավորությունը, հավելելով, որ այցը տեւելու Է մեկ օր:

Putin will visit Iran for Gas Forum on November 23
YEREVAN, NOVEMBER 13, ARMENPRESS. Russian President Vladimir Putin will visit Iran's capital Tehran on November 23 to take part in the Gas Exporting Countries Forum, presidential aide Yuri Ushakov said Friday. “Armenpress” reports the aforementioned referring to Sputnik International.
"We are preparing to take part in the third Gas Exporting Countries Forum on November 23 in Tehran, and Russia will evidently participate on the highest level, our president will go there," Ushakov told reporters.
He added that bilateral meetings could take place on the sidelines of the forum, both with Iranian authorities and with other countries represented at the summit.