Թրամփի խորհրդականը պատմել Է Բիլ Քլինթոնի նկատմամբ Հիլարիի գործադրած բռնությունների մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահի պաշտոնին հավակնող Դոնալդ Թրամփի խորհրդական Ռոջեր Սթոունը գիրք Է գրել, որում պատմել Է Միացյալ Նահանգների նախկին պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնի անձնական կյանքի մասին, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով The New York Post-ին:
Գիրքը վերնագրված Է «The Clintons’ War On Womenե («Քլինթոնների պատերազմը կանանց դեմ»): Ինչպես պատմում Է Սթոունը, Հիլարի Քլինթոնը, դժգոհ լինելով ամուսնու մշտական դավաճանություններից, երկար տարիներ ծեծել Է նրան: Հեղինակի խոսքով՝ նախկին նախագահի տիկինը «նրան հարվածում Էր ծանր իրերով եւ նրա դեմքը ճանկռում արյունոտելու աստիճան: Այսպես, 1993 թվականին, երբ Հիլարին շտապ կերպով մեկնել Է Արկանզաս՝ մեռնող հոր մոտ, Բիլը երեկույթ Է կազմակերպել Սպիտակ տանը՝ հրավիրելով Բարբարա Սթրեյզանդին: Գազազած Հիլարին ճանկռել Է ամուսնու վիզը:
Սթոունը գրում Է, որ, բացի այդ, նա քանիցս գոռացել Է Գաղտնի ծառայության աշխատակիցների վրա եւ նրանցից պահանջել իր հետեւից տանել պայուսակները: Հեղինակները խոստանում են պատմել Քլինթոնների ընտանիքի անդամներից մեկի՝ թմրանյութից կախվածության մասին եւ արատավորող նյութեր տրամադրել, որը Հիլարիին կխանգարի հավակնել ԱՄՆ-ի նախագահի պաշտոնին: «Հիլարի Քլինթոնն իսկական ձյունե թագուհի Է,-պնդում Է Սթոունը:-Իսկ այն կինը, որին դուք տեսնում եք նախընտրական արշավում, շինծու Է»:
Գրքի լույսընծայումը պլանավորված Է 2015 թվականի հոկտեմբերի 13-ին:
Հարցման համաձայն, որն անցկացրել են CNN հեռուստաալիքը եւ ORC մարկետինգային ընկերությունը, ԱՄՆ-ի բնակիչների 53 տոկոսը բացասաբար արտահայտվում Քլինթոնի մասին: Նրա վարկանիշի այսպիսի ցածր ցուցանիշներ առաջին անգամ են գրանցվել 2001 թվականից ի վեր:-0-/56/ 15.04

Советник Трампа рассказал о насилии Хиллари над Биллом Клинтоном
Советник претендента на пост президента США Дональда Трампа Роджер Стоун написал книгу, в которой рассказал о личной жизни бывшего госсекретаря Соединенных Штатов Хиллари Клинтон,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Книга называется «The Clintons’ War On Womenե («Война Клинтонов против женщинե). Как рассказывает Стоун, Хиллари Клинтон, недовольная постоянными изменами мужа, в течение многих лет избивала его. По словам автора, супруга бывшего президента «била его твердыми предметами и царапала ему лицо в кровьե. Так, в 1993 году, когда Хиллари спешно вылетела к умирающему отцу в Арканзас, Билл устроил вечеринку в Белом доме, пригласив на нее Барбру Стрейзанд. Разъяренная Хиллари расцарапала супругу шею.
Кроме того, сообщает Стоун, она неоднократно кричала на сотрудников Секретной службы и требовала от них носить за ней сумки. Авторы обещают рассказать о наркотической зависимости одного из членов семьи Клинтон и предоставить компромат, который помешает Хиллари претендовать на пост президента США. «Хиллари Клинтон — это настоящая снежная королева, — утверждает Стоун. — А та женщина, которую вы видите в ходе предвыборной кампании — подделкаե.
Выход книги запланирован на 13 октября 2015 года.
Претенденты на роль кандидата от республиканцев на президентских выборах в США
Согласно опросу, который провели телеканал CNN и маркетинговая компания ORC International, 53 процента жителей США негативно отзываются о Клинтон. Таких низких значений ее рейтинги достигли впервые с 2001 года.