Հնդկաստանի նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի անկախության օրվա առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հնդկաստանի նախագահ Պրանաբ Մուքհերջին շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին` Հայաստանի անկախության օրվա կապակցությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանում Հնդկաստանի դեսպանատնից, շնորհավորական ուղերձում ասված է.
Ցանկանում եմ Հնդկաստանի կառավարության, ժողովրդի և անձամբ իմ անունից ջերմ ողջույններ և շնորհավորանքներ հղել Ձեզ, Հայաստանի կառավարությանն ու ժողովրդին Հայաստանի Հանրապետության անկախության օրվա կապակցությամբ:
Հնդկաստանում մենք ուրախ ենք ականատես լինելու վերջին երկուսուկես տասնամյակի ընթացքում հայ ժողովրդի ձեռք բերած առաջընթացին ու զարգացմանը: Մաղթում ենք նրանց հետագա հաջողություններ իրենց ընտրած զարգացման ճանապարհին:
Հնդկաստանը շարունակում է հավատարիմ կերպով աշխատել հայ ժողովրդի հետ՝ ավելի խորացնելու մեր ավանդական և փոխշահավետ երկկողմ հարաբերությունները:
Ձերդ Գերացանզություն, մաղթում եմ Ձեզ առողջություն և անձնական բարեկեցության, ինչպես նաև առաջընթաց ու բարգավաճում՝ Հայաստանի Հանրապետության բարեկամ ժողովրդին:

President of India congratulates Armenia on occasion of Independence Day
YEREVAN, SEPTEMBER 18, ARMENPRESS. H. E. Mr. Pranab Mukherjee, President of India has sent the below congratulatory message to H. E. Mr. Serzh Sargsyan, President of the Republic of Armenia on the occasion of Independence Day of Armenia. “Armenpress” was informed from Embassy of India in Armenia that the congratulatory message reads:
On behalf of the Government and people of India and on my own behalf, I have the pleasure to convey warm greetings and felicitations to you and to the Government and people of Armenia on the occasion of the Independence Day of the Republic of Armenia.
We, in India, are delighted to witness the progress and development achieved by the people of Armenia in the last two and half decades. We wish them further success in their chosen path of development.
India remains committed to work with the people of Armenia to further deepen our traditional and mutually beneficial bilateral relationship.
Please accept, Excellency, my best wishes for your good health and personal well-being as well as for the progress and prosperity of the friendly people of the Republic of Armenia.