Սիրիական Սուեյդա քաղաքում ահաբեկչության զոհերի թիվը հասել է 26-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սիրիական Սուեյդա քաղաքում տեղի ունեցած ահաբեկչությունների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 26-ի: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով սիրիական ՍԱՆԱ գործակալությունը, այս մասին տեղեկացնում է Սուեյդա քաղաքի ոստիկանությունը: Ահաբեկիչները սեպտեմբերի 4-ին երկու ականապատ մեքենաներ են պայթեցրել քաղաքում, որի հետևանքով զոհվել է 26 մարդ, կան երկու տասնյակից ավելի վիրավորներ:
Պայթյունները մեծ նյութական վնասներ են պատճառել ազգային հիվանդանոցին, մոտակայքում գտնվող շինություններին և մի շարք մեքենաների:
Սիրիայի կառավարությունը խստորեն դատապարտել է Սուեյդա քաղաքում տեղի ունեցած ահաբեկչությունները, որոնց հետևանքով տասնյակ անմեղ բնակիչներ են տուժել: Կառավարությունը ցավակցություն է հայտնել զոհերի ընտնաիքներին, իսկ վիրավորներին շուտափույթ ապաքինում մաղթել` ավելացնելով, որ սիրիական ազգը կշարունակի պայքարել ահաբեկչության դեմ:
Սիրիական բանակն արդեն չորս տարի անընդմեջ պայքար է մղում տասնյակ զինված խմբավորումների դեմ՝ փորձելով երկրում վերականգնել կայունությունն ու անվտանգությունը: ՄԱԿ-ի տվյալներով, սիրիական հակամարտության զոհերի թիվը գերազանցել է 220 հազարը:

Number of terrorism victims reaches 26 in Syrian town Sweida
YEREVAN, SEPTEMBER 5, ARMENPRESS. The death toll of the twin terrorist blasts that took place in the southern city of Sweida on Friday has rise to 26. “Armenpress” reports, referring to SANA news agency, that sources at Sweida Police Command provided the infromation.
Earlier, police sources in the city told SANA that terrorists blew up a car bomb on Dahr al-Jabal road on the eastern outskirts of Sweida city, killing four and wounding others.
Almost simultaneously, another car bomb went off outside the National Hospital in the city, killing four and wounding 14, some critically.
The sources reported material losses in the area where the explosions struck.
The Cabinet denounced the bombings in a statement that SANA received a copy of, expressing deep condolences to the families of the victims and wishing the wounded a speedy recovery.
The statement said that terrorist attacks will only make the Syrians even more determined to defeat terrorism.